Міськрада Львова звернулася до ОП, Кабміну та ВРУ щодо створення зон ядерної безпеки України

0
639

У четвер, 29 вересня, під час сесії Львівська міська рада ініціювала звернення до Офісу президента, прем’єр-міністра, Кабміну, голови ВРУ щодо невідкладного створення зон ядерної безпеки України

Про це повідомив голова комісії архітектури, містобудування та розвитку територій ЛМР Олексій Різник, пише Кулемет.

“Міжнародна агенція з атомної енергії (МАГАТЕ) розпочала консультації щодо створення охоронної зони навколо Запорізької АЕС, тимчасово окупованої росіянами. Демілітаризація Запорізької атомної електростанції (АЕС) – це стратегічне завдання не тільки для України, але і для всієї Європи, оскільки своїми діями на Запорізькій АЕС Росія поставила всю Європу на межу ядерної катастрофи. Сьогодні ворог практично щодня влаштовує обстріли на ЗАЕС. Агресор хоче відключити цю найбільшу атомну станцію в Європі від української енергомережі й продовжувати використання станції як військової бази”, – написав Різник.

Відтак депутати Львівської міської ради звернулися до Міжнародної агенції з атомної енергії задля того, аби розпочати консультації із представниками МАГАТЕ щодо створення 30-кілометрові зони ядерної безпеки навколо чотирьох працюючих атомних електростанцій України та призупиненої ЧАЕС, де розміщене сховище відпрацьованого ядерного палива. Вони також звернутись до Організації об’єднаних націй (ООН)  United Nations  для введення на територію усіх АЕС миротворчої місії для забезпечення ядерної безпеки.

“Ворог підступний і небезпечний, цинічний та непередбачуваний. У світлі останніх погроз вважаємо за доцільне створення таких зон навколо усіх АЕС України”, – наголосив Олексій Різник.

Leave a Reply