Мінекології має забезпечити контроль за поводженням з небезпечними відходами, – Муравський

0
1168
Муравський
Муравський

Депутат Жовківської райради від УКРОПу, голова комісії з питань сільського господарства, екології та раціонального використання природних ресурсів Ігор Муравський взяв участь у брифінгу, який відбувся в «Українському кризовому медіа центрі». Темою брифінгу стали проблеми екології та поводження з небезпечними відходами на Львівщині. Про це інформує Укроп Львівщина.

Укропівець Ігор Муравський повідомив, що вже понад півроку підприємства зі сходу України отруюють мешканців області. «З листопада підприємство ТОВ «Екоінвестгруп» здійснювало незаконне випалювання кислих гудронів. На одному з озер поблизу Грибовицького сміттєзвалища інша фірма ТОВ «Дослідне виробництво» зробила навіть дві плавучі баржі, однак люди, які там працюють, не мають при собі відповідних дозвільних документів, а саме ліцензії на переробку небезпечних відходів – кислих гудронів, які відносяться до другого класу небезпеки після радіоактивних. Гудрони везуть у Кривий Ріг», – наголосив укропівець.

За його словами, ситуація давно вийшла з-під контролю: «Представники підприємства не реагують на державні органи контролю, працівників Нацполіції, ігнорують скарги на задуху мешканців, які перешкоджають їхній злочинній діяльності, а остатнім часом почали працювати вночі і у великі свята. Небезпечними відходами підприємство забруднює ґрунт токсичними речовинами та створює загрозу довкіллю, людям та національній безпеці України», – зазначив Ігор Муравський.

Також під час брифінгу було висловлену думку, що Міністерство екології та природних ресурсів України має забезпечити належний контроль за екологічною ситуацією в країні. Профільне міністерство на сьогодні, яке мало би забезпечити екологічну безпеку для нашого суспільства замовчує цю проблему і самоусунулося. Ми хочемо звернутись до Мінприроди – скликати робочу групу. Потрібно зробити декілька кроків – доручити Держспоживслужбі проводити атестацію на вимірювання пестицидів, розробити окремий порядок на використання пестицидів, вивести контроль за пестицидами із під будь-яких мораторіїв, перевірити усіх ліцензіатів, внести зміни до ліцензійних умов, де буде обов’язково передбачена необхідна матеріально-технічна база для утилізації відходів, та обов’язково передбачити відповідальність за порушення»

Leave a Reply