Мешканців Львівщини закликали не брати заробітну плату в конвертах

0
1047

Сьогодні, 27 червня, відбулась акція «Не бери заробітну плату в конвертах – подбай про своє майбутнє», спрямована на боротьбу з незадекларованою заробітною платою та нелегальним працевлаштуванням.

Директор департаменту економічної політики Львівської ОДА Роман Филипів зазначив, що внаслідок несплати податку на доходи фізичних осіб, втрачається у місяць близько 55 млн гривень.

“Такі акції проводитимемо і надалі, бо розуміємо, що проблема тіньової економіки є складною і має декілька сторін для відображення. Це економічна проблема, це втрати обласного місцевих, державного бюджетів, унаслідок несплати податку на доходи фізичних осіб у місяць втрачаємо приблизно 55 млн гривень”, – зазначив Роман Филипів.

За його словами, заробітна плата в конвертах позбавляє робітників соціальних гарантій.

“Також це соціальні втрати, наймані працівники, які недоотримують заробітну плату, вони не можуть пізніше розраховувати на достойний рівень соціального забезпечення, на якісну освіту, охорону здоров’я, які гарантовані законодавством, не говорячи вже про пенсійне забезпечення. У Львівській області близько 65% суб’єктів господарювання виплачують заробітну плату менше 4 тисяч гривень, близько 70 % найманих робітників отримують заробітну плату нижче середньої. Ми розуміємо, що це тіньовий сектор і це необхідність виведення найманих працівників і суб’єктів господарювання через різні і економічні, і соціальні показники у легальне біле поле”, – додав Роман Филипів.

Як наголосив т.в.о. бізнес-омбудсмена Львівської області, бізнес повинен активно боротись із тіньовою економікою, яка створює недобросовісну конкуренцію на ринку.

“Бізнес повинен довіряти владі і виводити заробітну плату з тіні. Бізнес має бути зацікавленим у цьому, бо тіньова зарплата – це недобросовісна конкуренція, ніколи підприємець, який виплачує чесно заробітну плату працівникам не буде конкуретним на ринку праці, бо його видатки будуть більшими і собі вартість продукції теж буде більшою”, – наголосив Андрій Дячишин.

Відтак, у межах акції волонтери роздавали мешканцям конверти і таким чином привернули увагу громадськості до проблем нелегальних трудових відносин та тіньової заробітної плати.

Залишити відповідь