Медикам однієї із лікарень на Львівщині не виплачують зарплати із березня (ВІДЕО)

0
1369

Зранку, 11 травня, працівники Мостиської міської лікарні прийшли під стіни міської ради. Востаннє зарплату їм виплатили півтора місяця тому, до того ж лише частково. З людьми поспілкувався директор лікарні та секретар міськради.

Про це пише Кулемет з посиланням на Суспільне.

Завідувачка дитячим відділенням Мостиської міської лікарні Ольга Курило каже, що їй досі не виплатили частину зарплати за березень.

“31 березня останній раз нам виплатили половину зарплати. Десь 30 відсотків за березень ще не заплачено. Так і виживаємо. Найгірше шкода медсестер і санітарок, бо доїжджають багато. Кожен має сім’ю і комунальні послуги. Важко”, — каже Ольга Курило.

Більше місяця не виплачують зарплату і медсестрі Наталії Ткаченко. Жінка працює в лікарні більше 20 років. Її зарплата — 4 700 гривень.

“Нам не виплачують зарплату від кінця березня. Частково недоплатили, але була така мова, що буде виплата аж в липні. В липні! І не факт того, що за ті місяці. Ми просто вже…людям трошки допекло”, — каже медсестра Наталія Ткаченко.

Загалом у лікарні працюють понад 300 людей. Грошей, аби виплатити зарплату, бракує.

“Нам треба 3 мільйони на заробітну плату в місяць без поточних видатків, а ми маємо по тих пакетах, що порахували НСЗУ — 1 900 000. Ще 1 100 000 нам буде бракувати”, — каже директор Мостиської міської лікарні Ігор Руденко.

Мостиська міська лікарня перебуває на балансі міської ради. Тому медпрацівники вирішили звернулися до мерії.

“Реформа медицини передбачає фінансування медиків, заробітної плати медпрацівників безпосередньо з Національної служби здоров’я України. Відповідно питання заробітної плати лежить тільки на НСЗУ”, — каже секретар Мостиської міської ради Олег Макар.

Через брак коштів в лікарні будуть проводити оптимізацію — скорочувати людей.

“Лікарі підуть на 0,75 ставки, за деякі чергування ми не будемо платити, будуть йти за власний рахунок, бо виходу немає. Ми приблизно із економістом рахували, що внаслідок цих маніпуляцій ми зекономимо може якихось 300 тисяч гривень, але кардинально нам це питання не покращити”, — додає директор лікарні.

За словами секретаря ради, аби вирішити цю проблему, Мостиська міська рада буде звертатися до Національної служби здоров’я України та Міністерства охорони здоров’я. Кореспонденти Суспільного намагалися поспілкуватися із Західним міжрегіональним департаментом НСЗУ. Та коментар щодо ситуації отримати не вдалося.

Залишити відповідь