Люди Добродомова будуватимуть житло у Львові

0
1463
Дмитро Добродомов. Фото Леополіс
Дмитро Добродомов. Фото Леополіс

Виконавчий комітет Львівської міської ради затвердив «Житлово-будівельному кооперативу «Виговського-29» містобудівні умови та обмеження на зведення багатоквартирного житлового будинку з підземним паркінгом та вбудованими громадськими приміщеннями на вул. І. Виговського, 29, пише Львівський портал.

Як йдеться у проекті рішення, Житлово-будівельний кооператив «Виговського-29» зводитиме багатоповерхівку на земельній ділянці, площею 0,1185 га.

Згідно з даними публічної кадастрової карти України, вона перебуває у комунальній власності, її цільове призначення – для будівництва і обслуговування житлового багатоквартирного будинку. Розташована ділянка у зоні Ж-3 – зоні багатоповерхової житлової забудови відповідно до зонінгу Залізничного району.

Своїм рішенням виконком дозволив забудувати ділянку на 55,5%, а також встановив гранично допустиму висоту майбутнього житла – не вище 37 м. А це, за приблизними підрахунками Львівського порталу, – 10 поверхів.

Під час обговорення питання головний архітектор Львова Юліан Чаплніський заявив, що зауважень до майбутнього житла на вул. Виговського, 29 він не має, містобудівна рада також погодила це будівництво.

«Там сьогодні є споруди і трансформаторна підстанція, яку після технічних умов Львівобленерго має реконструювати. Тільки після видачі містобудівних умов обленерго може отримати ці технічні умови. Власником приміщення є кооператив «Житлово-будівельний кооператив «Виговського-29», – додав Юліан Чаплінський.

Своєю чергою міський голова Львова Андрій Садовий зауважив, що на вул. Виговського, 29 зараз розташований центр надання допомоги учасникам бойових дій громадського формування «Народна самооборона». А його головою є депутат міської ради від «Народного контролю» Валерій Веремчук.

«Там є одноповерхова споруда, на якій пише: «Народна самооборона. Центр надання допомоги учасникам бойових дій імені Веремчука». Коли готували цей проект рішення, то мені сказали, що це є просто закинута будівля, замість якої має бути багатоповерховий будинок. Я попросив зробити фото того, що там зараз є. І побачене мене збентежило», – розповів Андрій Садовий.

Водночас член виконкому Орест Печенко розповів, що власник приміщення на вул. Виговського, 29 надавав його безкоштовно для «Народної самооборони». Проте яким чином власник, тобто Житлово-будівельний кооператив «Виговського-29», отримало право власності на нерухоме майно, ніхто так і не сказав.

«Земельна ділянка відведена рішенням сесії міської ради. Щодо майна застережень ми не мали, коли візували це рішення. Ми детально піднімаємо такі документи, коли маємо підстави сумніватися, а тут ми цього не робили», – пояснила директорка юридичного департаменту Львівської міської ради Гелена Пайонкевич.

Також Андрій Садовий припустив, що до цього питання має стосунок депутат Валерій Веремчук. Це підтвердив і секретар міськради Львова Анатолій Забарило, який активно виступав «за» будівництво нового житла.

«Там (на вул. Виговського, 29 – ред.) нічого незаконного не буде. Це я вам гарантую тому, що це – депутат міської ради із хорошою репутацією», – запевнив Анатолій Забарило.

Відтак члени виконкому таки затвердили Житлово-будівельному кооперативу «Виговського-29» містобудівні умови та обмеження на зведення багатоповерхівки на вул. Виговського, 29. Однак Андрій Садовий зауважив, що підпише рішення тільки тоді, коли дізнається підстави виникнення права власності на нерухоме майно, що зараз там розташоване.

Згідно з даними бізнес-сервісу YouControl, Житлово-будівельний кооператив «Виговського-29» створили вісім місяців тому – у листопаді 2017 року. Його засновниками є Галина Касьяненко, Юрій Кекот, Ірина Райтер, Микола Садов’як та Володимир Саврук.

Сам Володимир Саврук також є заступником голови Львівської обласної організації політпартії  «Народний контроль». У 2015 році він балотувався у Львівську обласну раду від виборчого округу №8.

А Миколу Садов’яка пов’язують із незаконним будівництвом житла в Івано-Франківську.

Основний вид діяльності Житлово-будівельного кооперативу «Виговського-29» вказаний як комплексне обслуговування об’єктів. Розмір статутного капіталу становить більше 1,7 млн грн.

Leave a Reply