Людмила Калабуха: Іноді треба відмовити іншим задля власного успіху

0
3638
Калабуха
Калабуха

Книга Людмили Калабухи “Почніть говорити “НІ” стала всеукраїнським бестселером! Згідно 19 Всеукраїнському рейтингу “Краща книжка 2017” книга бізнес-тренера зі Львова “Почніть говорити “НІ” увійшла в 10 кращих книг в категорії “Бізнес/ економіка/успіх” та б’є рекорди продажів по всіх книгарнях України.

Ексклюзивно для Кулемету Людмила Калабуха розказала, про історію створення книги, рецепт успішної промоції без копійки на рекламу і просування та коли, кому і як грамотно та вчасно говорити “НІ”.

– Як ви “доросли” до власної книги, адже ви відомий і визнаний бізнес-тренер? Як народилася ідея?

– Це просто детективна історія!

Я була в Києві після тренінгу, який я проводила у великій міжнародній компанії. 23.30. З чого починається і закінчується день людини 21 століття? Правильно – з пошуку навпомацки мобільного телефону: порахувати лайки і подивитися, може хто що написав. Лист від директора з маркетингу тернопільського видавництва “Мандрівець”: «Людмило! Ви так чудово пишете, так багато друкуєтеся, стільки людей вас читають. Напишіть для нас книгу, а ми її видамо». Моя відповідь на емейл: “Я не сплю. Дзвоніть”. Дзвінок.

І ось вночі між нами відбулася така розмова:

  • На яку тему книга вам потрібна? Я експерт з переговорів, продажів та особистого бренду.
  • На будь-яку.
  • Знаю, що, як правило, автори друкують книги за свої гроші. На разі, це не входить у мої плани.
  • Всі витрати і дистриб’юцію видавництво бере на себе. З вас тільки текст.
  • Щось це все занадто заманливо. Так не буває. Яке “але”? Не може бути такої пропозиції без “Але”.
  • Ви праві. “Але” – є. Книгу треба написати за місяць. Щоб ми встигли її надрукувати і подати на 24 Форум видавців у Львові.
  • Як можна написати книгу за місяць? Люди пишуть книгу все життя, і то – не у всіх виходить.
  • Людмило! Ви ж підприємець, бізнес-тренер. Ви вмієте долати форс-мажори, ситуації, які виходять з-під контролю, коли партнери, підрядники чи клієнти не дотримуються своїх зобов’язань. Взагалі, успішно вести бізнес в Україні – це робити неможливе. Ви зможете написати книгу за місяць. Я в вас вірю! – продовжувала директор з маркетингу видавництва “Мандрівець” Тетяна Ухіна.

І тут я зрозуміла, що головними рушіями людської поведінки є 2 фактори: жадібність і марнославство. Моєї – так точно! Доля мені дає мені можливість висловити свої думки на сторінках власної книги і представити її на одному з найпрестижніших книжкових майданчиків України. І цей шанс треба використати.

Я згідна. – відповіла я. Не спала всю ніч. Адреналін переповнював.

А на ранок я вже придумала тему, на яку буде книга.

І як народилася ідея написати саме книгу про мистецтво відмов?

– Люди пишуть книги, коли їм ще що сказати. Так вони дають відповідь на питання, які ставлять самі собі. А я написала книгу, щоб дати відповідь на запитання, які постійно ставлять мені. І мені було дуже багато, що сказати людям на цю тему. Мене на всіх тренінгах, в соцмережах, в приватному спілкуванні і у листах постійно питали: як навчитися говорити НІ на пропозиції, які не потрібні, не вигідні і не подобаються. Я і вирішила написати книгу: про мистецтво відстоювати свої права на власні мрії, бажання і особистий простір, про те, чому нам кажуть “НІ” в переговорах та продажах і як цього уникнути, про протидію тиску і маніпуляціям, про те, як зупинити інших людей, які нахабно користаються з нас, про право відмовити на пропозиції, які нам не потрібні, про техніки, методи і інструменти грамотно і вчасно сказати “НІ” всьому, що руйнує наше життя.

Я придумала назву – “Почніть говорити “НІ”: як упевнено відмовляти і викликати повагу”.

-У вашій книзі є розділ “Як розпізнати, запобігти і припинити маніпуляції”. Це настільки актуальна для всіх нас тема, дайте пару експрес-порад?

-Що таке маніпуляція – це психологічний вплив. Мета якого – спонукати іншу людину на вчинки та дії, зовсім їй не вигідні і не потрібні. Це омана, примус людини до ухвалення невигідного для неї рішення на чужу користь. Як дізнатися, що вами маніпулюють?

Якщо у спілкуванні з людиною виникає дискомфорт, відчуття помилки, незручності, підступу і нещирості. Значить вами маніпулюють. Як тільки ви це відчули, спокійно та впевнено скажіть маніпулятору “НІ” і аргументуйте, чому ви не хочете робити того, що він від вас вимагає.

У своїй книзі “Почніть говорити “НІ” я називаю це активним захистом. Взагалі я наводжу 200 практичних прикладів, як це зробити.

 – В чому полягає активний захист від маніпуляцій?

– Скажіть прямо, що вам не подобається в ситуації, яка склалася. Тут головне, не соромитися говорити те, що ви дійсно думаєте і відчуваєте. І не бійтеся виглядати поганим, не бійтеся не сподобатися, не бійтеся зруйнувати стосунки, які ви вважали дружніми.

Так і скажіть на пропозицію чи ситуацію, яка вам некомфортна “НІ” – тому ще це моя позиція.

– Крім того, що ви автор книги, ви ще й мандрівниця. Де вже встигли побувати?

– Я відвідала 41 країну. Від вулканів Ісландії та льодовиків Скандинавії до пустель Йорданії та Марокко. Від найдорожчих світових столиць до джунглів та кримінальних районів Південної Америки та Південно-Східної Азії.

– А було таке, що у мандрах вам говорити “НІ”?

– Так, ми з чоловіком сказали “НІ” найбільшій кризі у наших стосунках. Схоже, що все, кінець. Та я зробила останню спробу їх врятувати: купила квитки і ми вирушили у велику подорож: Бразилія, Аргентина, Парагвай, Канарські острови та перехід Атлантикою на круїзному лайнері. Це був буремний 2015: тяжка хвороба мого батька, від’їзд дочки за кордон, бізнесові та особисті проблеми. Їхали з протиріччями, які здавалися непереборними. А повернулися згуртованою командою із розумінням, що ми – найрідніші люди на світі. В подорожах концентрація подій, вражень, нових людей та місць збільшується в десятки разів. Вас виштовхує з побутової рутини та круговерті і кожен день стає окремим маленьким життям. Ви стаєте справжніми. Приходить розуміння, що для щастя потрібно зовсім небагато:  дах над головою,  їжа,  чиста вода та рука друга, який підтримає над прірвою. Рука того/тої, кого ви, можливо, давно не називали коханий/кохана. Тільки ця рука. Нічия більше. Ми сказали “НІ” руйнації наших стосунків, нашому шлюбу, якому вже 22 роки. І шанс почати нове життя з близькою, знаною і водночас невідомою людиною. Вдихнули на повні груди вітер пригод! І повернулися іншими, оновленими, молодими і щасливими людьми.

Спілкувалася Дар’я Бавзалук

сайт бізнес-тренера http://www.kalabukha.com.ua/

Залишити відповідь