Львів’янин виборов «бронзу» на Чемпіонаті України з кайт-флаїнґу 2021

0
404
Львів’янин виборов «бронзу» на Чемпіонаті України з кайт-флаїнґу 2021

У місті Кам’янське Дніпропетровської області з 23 листопада по 5 грудня 2021 р. відбувся Чемпіонат України з кайт-флаїнґу 2021. Національні змагання з повітряних зміїв як першого недержавного виду спорту в Україні організовуються Українською Асоціацією повітряних зміїв другий рік поспіль.

Про це ІВ Кулемет повідомила Українська асоціація повітряних зміїв.

Бронзову медаль Чемпіонату України 2021 виборов Антон ГРИГОР’ЄВ зі Львова. Цією перемогою Антон успішно продовжив свою спортивну кар’єру, адже у 2020 році львів’янин став першим абсолютним Чемпіоном України з кайт-флаїнґу, взявши «золото» в Херсоні. Завдяки третьому абсолютному місцю всеукраїнських змагань цьогоріч і відповідно титулу Чемпіона України серед молоді хлопець закріпився в оновленому складі Національної Збірної України з кайт-флаїнґу, до якої входить під першим номером. Національна Збірна з наступної весни представлятиме нашу країну на світових змаганнях та міжнародних фестивалях повітряних зміїв.

Загалом на Чемпіонаті України з кайт-флаїнґу 2021 змагалися 57 кайт-флаєрів із 15 регіонів у чотирьох змагальних та п’яти вікових категоріях. Абсолютною Чемпіонкою України з кайт-флаїнґу – 2021 стала Альона Компанієць з Херсона, Чемпіонка Світу – 2018 в категорії авторських повітряних зміїв. Друге загальне місце отримала Дар’я Старинець з Ольшанського Миколаївської області, Чемпіонка України з кайт-флаїнґу – 2020 серед юніорів.

Суддями всеукраїнського турніру зі спортивних повітряних зміїв 2021 на Дніпропетровщині стали: майстер дельтапланерного спорту Валерій Шаповалов,  засновник чемпіонатів України з кайт-флаїнґу Павло Шмулевич та віце-президент Української Асоціації Повітряних Зміїв Леонід Бройтман.

ДОВІДКА:

Кайт – повітряний змій               

Кайт-флаїнґ – спорт, запуск і керування повітряним змієм

Кайт-флаєр – спортсмен, майстер кайт-флаїнґу

Про організацію:

Українська Асоціація Повітряних Зміїв (УАПЗ) була заснована в серпні 2017 року Павлом Шмулевичем, організатором першого в історії України Міжнародного фестивалю повітряних зміїв Tryhutty International Kite Festival 2017.

УАПЗ – перша і єдина професійна всеукраїнська спортивна федерація, яка представляє нашу державу на міжнародному рівні у галузі повітряних зміїв. Нині до УАПЗ входять як місцеві команди, так й окремі кайт-флаєри з усіх регіонів України (крім Луганщини), закордонні українці та іноземні майстри. УАПЗ має статус всеукраїнської молодіжної громадської організації.

Мета Української Асоціації Повітряних Зміїв – промоція культури повітряних зміїв в Україні через спортивні змагання, конкурси, майстер-класи, розробку власних моделей повітряних зміїв, регіональні івенти та міжнародні фестивалі, а також презентація України на міжнародному рівні.

Leave a Reply