Львів’ян запрошують підтримати будівництво центру, де допомагатимуть родинам узалежнених

0
828
Львів’ян запрошують підтримати будівництво центру, де допомагатимуть родинам узалежнених

На Новознесенській, 34 розташована церква Пресвятої Богородиці Володарки України Львівської архиєпархії УГКЦ. Будувати її почали ще  1937 року отці – салетини, на місці дерев’яного костелу, проте завершенню будівництва завадила Друга світова війна.

Про це пише Кулемет з посиланням на Духовну велич Львова.

Після війни, за радянських часів, недобудовану будівлю церкви пристосували для складів «Головхімзбуту». 1991 року церкву повернули вірянам, які почали реконструкцію будівлі.

Нову, перебудовану церкву освятили 22 грудня 2000 року. Згадкою про те, що на цій території колись були промислові склади є невелике приміщення, яке в той час слугувало як прохідна. А ще десять років тому тут була взуттєва майстерня.

Сьогодні ж тут готують комфортний та безпечний простір для надання допомоги близькому оточенню узалежнених осіб. Це буде центр підтримки сім’ї «Назарет». Для повного відкриття центру приміщення потребує капітального ремонту.

Робота центру буде націлена на допомогу жінкам та їхнім дітям, які зіткнулись з узалежненням в сім’ї чи постраждали від домашнього насильства. Їм будуть надавати психологічну, гуманітарну, юридичну допомогу. Також тут проводитимуть духовні розмови зі священником. А волонтери центру працюватимуть в комфортних офісних умовах, вирішуючи організаційні та технічні питання. Це приміщення також слугуватиме місце для зберігання  необхідних речей та продуктів для підтримки сімей. В більшості фокус центру підтримки буде на малозабезпечених сім’ях.

Ініціаторами ідеї заснування центру є психологи Марина і Тарас Потураї.  Пані Марина разом із чоловіком працюють в благодійному фонді «Назарет», який займається протидією узалежнення.

А на парафії, де буде центр підтримки, психологи волонтерять вже 5 років. Вони консультують парафіян, що зіткнулися  з узалежненням. Сюди приходять й люди зі всіх куточків Львівщини.

«З початку карантину побільшало кризових ситуацій у сім’ях. З пандемією багато людей були вимушені залишитися вдома, а дехто навіть залишився  без роботи, і в цей час в багатьох сім’ях відкрилися очі на їхню проблему узалежнення близької людини. В сім’ях за час карантину в рази побільшало домашнього насильства, що в більшості супроводжувалося  вживанням психоактивних речовин, – ділиться психологиня Марина Потурай.

– Наш Центр підтримки розпочав діяльність в березні минулого року, з випадку. Ми не планували створювати центр, але в якийсь час почали займатись певним обсягом роботи, по допомозі одній Львівській сім’ї (мамі з двома дітьми чоловік, якої був узалежненим від наркотику). Ми надавали їй матеріальну, психологічну та юридичну підтримку, висвітлювали це на сторінці у фейсбук і через деякий час  до нас почали звертатися інші жінки з проханням про допомогу. Так і виник центр підтримки сім’ї «Назарет». За рік роботи ми зрозуміли, що найбільше жінка яка опинилася в складній ситуації потребує саме психологічної допомоги, щоб осмислити, як живе вона та її діти, і що у її силах, щоб зарадити цьому. Наша мета – вберегти дітей, що страждають у сім’ї, де панує насильство та хвороба узалежнення, й подбати за  їхнє майбутнє».

Психологиня Марина Потурай вважає, що великою проблемою на сьогодні є несприйняття тяжкості хвороби узалежнення. Вже давно залежність визнали як смертельну, рецидивну, хронічну хворобу, яка наражає на небезпеку не лише самого узалежненого, а також його близьке оточення. Наше суспільство її сприймає як брак сили волі чи особливість характеру.

«На жаль узалежнений не усвідомлює небезпеку й вважає, що ситуація під його контролем. Тому таким людям варто негайно допомагати.  Не можна ігнорувати чужі проблеми, і особливо насильство.  Якщо не втрутитися й вчасно не відреагувати, це стане  загрозою для кожного з нас та нашого майбутнього. Залежність – це одна з хвороб, де має діяти все суспільство».

Дізнавшись про ініціативу, настоятель парафії на Новознесенській отець Зеновій Хоркавий, запропонував приміщення на території храму, яке пустувало, для майбутнього центру. Наприкінці грудня того року приміщення звільнили від зайвих речей, а ремонтні роботи розпочали вже у лютому. Отець Зеновій долучився своєю підтримкою, придбавши вікна й двері для кімнат.

На сьогодні вдалось зібрати вже понад 26 тисяч гривень. Для відбудови Центру допомагають жертводавці, які відгукуються на прохання у Фейсбуці.

«Саме наша активність у Фейсбуці сприяє просуванню справи. Ми шукаємо жертводавців серед користувачів соцмережі. За три дні нам вдалось зібрати 9000 гривень завдяки одному допису»,  – зізнається пані Марина Потурай.

Діяльність центру можна підтримати пожертвою через банківський рахунок. Усі оновлення інформації можна знайти на сторінці центру Благодійний фонд «Назарет Львів» у Фейсбуці та на особистій сторінці директорки центру Марини Потурай.

Номер банківського рахунку для пожертв: 5169 3305 2225 5790

Номер карткового рахунку для пожертв: 5168 7422 3331 3109

Сторінка у Фейсбук: Благодійний фонд “Назарет Львів”

Сторінка у Фейсбук директорки Центру підтримки сім’ї «Назарет»: Марина Потурай

Залишити відповідь