Львів’ян попереджують про можливі маніпуляції у платіжках за газ

0
5619

До офісу УКРОПу у Львові звернулися мешканці, які стурбовані дивною графою «Рекомендований платіж» у платіжках за газ.Про це інформує Укроп Львівщина.

За словами юриста, члена політради партії Тараса Подвірного, такі дії є незаконними і можуть розцінюватись як шахрайські дії. До того ж, суму, яку зазначають як «рекомендований платіж» платити мешканці не зобов’язані.

«Постачальники природного газу повинні дотримуватись встановленої Кабінетом Міністрів України ціни на природний газ для побутових споживачів та утриматись від нарахування споживачам будь-яких додаткових платежів. Відповідне прохання було днями опубліковане на сайті НКРЕКП. Звертаємо увагу постачальників природного газу, що включення до кінцевого рахунку побутового споживача додаткових плат є неправомірним», – наголошує укропівець Тарас Подвірний.

Він запевняє, що до постачальників природного газу, які в супереч нормам законодавства висуватимуть до побутових споживачів вимоги щодо необхідності сплати додаткових платежів можуть застосовувати санкції у вигляді штрафу до 50 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Таким чином, у рахунку споживачу постачальник природного газу повинен зазначати такі складові, що підлягають сплаті:
✔️ціна природного газу, як товару;
✔️тариф на послуги транспортування природного газу;
✔️тариф на послуги розподілу природного газу;
✔️торговельна надбавка (націнка);
✔️ПДВ.

“Якщо ви зіштовхнулись з неправомірними діями зі сторони постачальників газу, УКРОП Львівщина пропонує допомогу та юридичну консультацію, звертайтесь до нашого офісу: Львів, вулиця Січових Стрільців 5, поверх 4, щодня з 10-18”, – йдеться у повідомленні.

Leave a Reply