Львівський протезний завод хоче розширити стаціонар для людей з інвалідністю

0
1122
Львівський протезний завод хоче розширити стаціонар для людей з інвалідністю. Фото Галінфо

Хтось з підручників, а хтось і не з чуток знає про те, як був влаштований радянський союз. Дещо кануло у лету, а решта — закоренилась у системі дотепер. Гал-інфо продовжує розповідати про Львівське казенне експериментальне підприємство засобів пересування і протезування, більш відоме як Львівський протезний завод. Цього разу ми розпитали у директора Юрія Кульчицького про плани розвитку підприємства.

За словами Юрія Кульчицького, у числі інших першочергових завдань Львівського протезного заводу – відновлення повноцінної роботи його регіональних відділень – в Мукачевому, Рівному, Колеві, Івано-Франківську та Луцьку.

“Ця проблема в основному виникла через гострий брак професійних кадрів – протезистів. Над її вирішення на підприємстві останнім часом ведеться серйозна системна робота”, — розповів Юрій Кульчицький.

Львівський протезний завод хоче розширити стаціонар для людей з інвалідністю. Фото Галінфо

Серед іншого ми звернули увагу на ідею директора про збільшення місць у стаціонарі, який з п’яти регіональних філій функціонує на сьогодні лише у Львові. Додамо, що загалом по всій Україні є тільки 11 центрів реабілітації, де є умови для стаціонарного перебування — що забезпечує трохи більше, ніж 200 пацієнтів.

“Наразі на базі Львівського протезного заводу у реабілітаційному центрі на стаціонарі можна розмістити до 24 осіб. Це кількість, яка в принципі відповідає умовам перебування, матеріальному та технічному забезпеченню”, — зазначив Юрій Кульчицький.

Тобто, якщо розширюватись, то, відповідно, варто було б і набирати на роботу додатковий медичний персонал, докупляти тренажери для заняття і ще ряд статей витрат.

Львівський протезний завод хоче розширити стаціонар для людей з інвалідністю. Фото Галінфо

Але за словами Юрія Кульчицького, це все реально. “Адже найважливіше мати бажання”, — наголосив директор і запевнив, що воно є.

Окрім ентузіазму і прагнення допомогти якомога швидше більшій кількості потребуючих, Юрій Кульчицький показав нам приміщення, яке можна переобладнати під потреби хворих.

“Нераціональне використання корисних площ заводу — це поширена проблема на державних підприємствах. Ми це виявили і хочемо реорганізувати. На мою думку, приміщення актової зали можна переобладнати під нові кімнати — закупити ліжка та поставити перегородки. Можливо, вони будуть двомісними, можливо, вони будуть поліпшеного комфорту — наразі ми ще прораховуємо різні варіанти, аби визначити найвигідніший для нашого державного підприємства. Але однозначно, що ми будемо підходити комплексно до вирішення цього проблемного питання — і рішення стосуватиметься усіх філій: у Мукачевому, Рівному, Колеві, Івано-Франківську та Луцьку”, — поділився планами Юрій Кульчицький.

Львівський протезний завод хоче розширити стаціонар для людей з інвалідністю. Фото Галінфо

Та нікуди не подітися від бюрократичних процесів. Тобто, якщо бюджет на 2020 рік для заводу порахували на 24 ліжка, то завтра оплата пацієнтів на додаткових ліжках звідки фінансуватиметься — питання.

Як варіант можна розглядати оформлення людей з інвалідністю на комерційних засадах, створивши перед усім необхідні умови для комфортного перебування у часі реабілітації.

Залишити відповідь