Львівському пам’яткоохоронцю Василю Петрику обрали міру запобіжного заходу (ВІДЕО)

0
460
Окрім Василя Петрика про підозру повідомили ще 3 людям

Начальникові обласного управління охорони об’єктів культурної спадщини Василю Петруку обрали міру запобіжного заходу – це тримання під вартою упродовж двох місяців або застава у понад 500 тисяч гривень.

Про це Суспільному повідомив адвокат Володимир Марусяк, пише Кулемет.

Справу розглядали у Галицькому районному суді Львова.

Василя Петрика звинувачують у привласненні державних грошей. Йдеться про роботи на території пам’ятки археології “Древній Звенигород”. За документами, туди завозили ґрунт. Проєкт, за яким виконували роботи, у 2018 році переміг на конкурсі Проєктів регіонального розвитку. Замовником робіт було підприємство “Белзький мур”, керівником якого з 2013 по 2021 рік був Василь Петрик. Він каже, що все зробили належним чином. Однак правоохоронці вважають, що насправді частину робіт не виконали, а гроші за них привласнили. Йдеться про понад 1 мільйон гривень.

“Валерій Потюк, теж колишній начальник управління охорони культурної спадщини, написав на мене в поліцію. Я так вважаю, такий донос, в стилі радянської системи, що я є такий сякий, поганий, краду державні гроші і заважаю людям провадити бізнес. Про яких людей йдеться – йдеться про бізнесменів, які планують створити кар’єр із видобування піску біля міста Миколаєва”, – розповів Суспільному Василь Петрик.

Йдеться про Миколаївську фортецю, яка є пам’яткою історії місцевого значення. Василь Петрик пов’язує звинувачення стосовно пам’ятки археології “Древній Звенигород” із його діяльністю щодо Миколаївської фортеці.

“Я вважаю, що це політичне замовлення і в тій ситуації я не бачу за собою вини, бо я грошей ніяких із того не вкрав, не привласнив”, – пояснює Петрик.

Коментувати кореспондентам Суспільного цю ситуацію Валерій Потюк поки відмовився.

“Я зараз не буду нічого коментувати. Нічого не буду робити, тому що будемо чекати, які будуть прийняті міри. Будемо чекати, чим це все закінчиться. (Запитують) Але заяву, звернення у поліцію Ви подавали? Тобто Ви це підтверджуєте? (Відповідь) Так, ясне діло”, – розповів у телефонній розмові керівник комунального закладу “Реставрація та управління замками і палацами Львівщини” Валерій Потюк.

Окрім Василя Петрика про підозру повідомили ще 3 людям.

“За даними слідства в кінці 2020 року директор підприємства, замовник робіт, дві службові особи – суб’єкти господарювання виконавці робіт, а також інженер технічного нагляду, незаконно заволоділи бюджетними коштами на загальну суму понад 1 мільйон гривень. Як встановлено досудовим розслідуванням і підтверджено висновком досудової експертизи, такі роботи фактично не виконувались, однак були оплачені замовником”, – каже заступник начальника управління Львівської обласної прокуратури Василь Данілей.

Всім, окрім Василя Петрика, запобіжний захід обрали напередодні, 15 червня. Це тримання під вартою із правом внесення застави, суму якої визначив суд.

“Максимальна міра покарання за санкцією статті у випадку доведення вини підозрюваних передбачена у вигляді позбавлення волі строком до 12 років з конфіскацією майна, а також з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до 3 років”, – пояснює Василь Данілей.

Ось, що каже про цю ситуацію юрист Юрій Танасійчук: “Якщо є інформація, яку зазначив керівник на своїй сторінці у фейсбук відповідає дійсності, а це вручення підозри як керівнику управління, а кримінальне провадження стосується діяльності суб’єкту господарювання приватного підприємства, то це щонайменше може підтверджувати певні суб’єктивні судження про те, що чиниться політичний чи бізнесовий, чи протиправний тиск в будь-якому випадку проти нього, як проти посадової особи”.

Залишити відповідь