«Львівській залізниці» заборгували вже понад 13 млн грн. за пільгові перевезення

0
766

За три з половиною місяці 2018 року регіональна філія «Львівська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» надала послуг із перевезення пасажирів пільгових категорій у приміському сполученні на суму понад 15 млн грн., втім станом на 16 квітня Львівська магістраль отримала лише 1,355 млн грн. компенсації. Загалом залізничники скерували в обласні, міські, селищні органи державної та місцевої влади майже 100 листів для заключення угод на відшкодування витрат за перевезення пільговиків, проте станом на середину квітня цього року укладено менше третини договорів на загальну суму заледве 6,1 млн гривень.

Про це інформує прес-служба Львівської обласної ради.

У приміському сполученні на Львівщині із початку року за перевезення пасажирів пільгових категорій нараховано понад 5,9 млн грн. Загалом по області зі залізницею укладено 17 угод на відшкодування витрат за перевезення пільговиків на суму понад 2,3 млн грн., станом на 16 квітня 2018 року компенсовано лише 593,2 тис. грн.

Із початку року станом на 16 квітня на Тернопільщині Львівській магістралі компенсовано за перевезення пільговиків лише 389,3 тис. грн., тоді як фактична сума становить понад 2,86 млн грн. При цьому, з органами державної влади та місцевого самоврядування укладено лише 3 договори із 12 запропонованих залізницею. Схожа ситуація спостерігається і в Івано-Франківській та Ужгородській дирекціях, де магістраль за звітний період сумарно нарахувала майже 3,5 млн грн. за послуги з перевезення пасажирів пільгових категорій. Однак, із початку року на Івано-Франківщині компенсували заледве 126,9 тис. грн., а на Закарпатті 219,6 тис. грн.

Проте навіть на цьому не фоні критичною є ситуація з відшкодуванням витрат залізниці на перевезення пасажирів-пільговиків у Рівненській дирекції залізничних перевезень. За звітний період Львівська магістраль нарахувала за цю послугу понад 2,769 млн грн., проте станом на 16 квітня цього року отримала лише 26,2 тис. компенсації від Здолбунівської райдержадміністрації. Варто також зазначити, що у Чернівецькій та Волинській областях жоден з органів державної та місцевої влади не зголосився до співпраці зі залізничниками і відповідно не компенсував магістралі за перевезення пільговиків у приміському сполученні в 2018 році жодної гривні.

Попри складну фінансову та матеріально-технічну ситуацію у господарстві приміських пасажирських перевезень, залізниця продовжує виконувати важливу соціальну функцію, забезпечуючи перевезення пасажирів у приміському сполученні, проте фактично вичерпала ресурси, щоб самостійно витримувати це навантаження в умовах критичного старіння рухомого складу, постійного зростання цін на енергоносії та запчастини тощо. Відсутність належних компенсаційних виплат за перевезення пасажирів пільгових категорій лише ускладнює ситуацію і ставить під загрозу подальшу діяльність приміського руху та курсування потягів.

Впродовж 2017 року регіональна філія «Львівська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» нарахувала за послуги із перевезення пасажирів пільгових категорій майже 68,5 млн грн., тоді як сума компенсації за ці послуги за підсумками минулого року становить лише 8,1 млн грн., або 11,8%. З огляду на це, а також відповідно до українського законодавства, за яким компенсації повинні здійснюватися за рахунок державного або місцевого бюджетів, залежно від того, яким органом прийнято рішення про введення пільг, керівництво регіональної філії «Львівська залізниця» на початку цього року скерувало листи в обласні державні адміністрації семи областей західного регіону з проханням передбачити кошти в місцевих бюджетах на 2018 рік для належних компенсаційних виплат.


Leave a Reply