Львівські перевізники – «висококласні» будівельники?

0
1718

Майже 13 мільйонів гривень «освоїла» компанія власника ПАТ «Львівське автотранспортне підприємство -14630» Володимира Хоми на ремонті «Чорнобильської лікарні». Проект впровадження комплексних заходів з енергоефективності комунального закладу Львівської обласної ради «Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр» (Чорнобильська лікарня) по вул. Дністерській, 27, було включено у перелік проектів, що фінансуватимуться із державного бюджету в рамках Державного фонду регіонального розвитку у 2017 році.  Про це інформує ГО “Розвиток громади”

Цей Центр єдиний в області, який забезпечує діагностику та лікування хворих дітей онкологічного профілю (лейкемія, лімфоми, гістіоцидоз тощо). Реалізація проекту дало б можливість забезпечити оптимальний температурний режим у відділеннях, створити комфортні умови для перебування хворих дітей у медичному закладі, а також дозволило б значно скоротити споживання газу на опалення будівлі.

На тендерних торгах по двох закупівлях із впровадження енергоефективних заходів  та реконструкції теплового пункту медичного центру, перемогу отримала компанія ТОВ «ХоСаРо». В обох випадках фірмаВолодимира Хоми пропонувала не найнижчу ціну, однак через дискваліфікацію суперників визнана переможцем торгів.

ТОВ «ХоСаРо» зареєстрована у Львові та належить Володимиру Мазуру (10%) та Володимиру Хомі (90%). Також це підприємство є одним з засновників ТОВ «Укрінвестбуд», де підписантом є Михайло Політило — начальниквідділу містобудівної політики Львівської облдержадміністрації. Крім того, Володимир Хома володієконтрольним пакетом акції ПАТ Львівського автотранспортного підприємства -14630», яке є одним з п’яти фірм, що обслуговує міські маршрути пасажирських перевезень.

Згідно підписаних договорів, компанія підрядник зобов’язувалась забезпечити завершення ремонтних робіт теплового пункту, заміну віконних блоків та утеплення фасадів дитячого медичного центру, до кінця 2017 року.
За ремонтні роботи на рахунок ТОВ «ХоСаРа» комунальним закладом ЛОР «Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр» перераховано 12 млн. 860 тис. 397 гривень, що складає 100% суми відповідних договорів. 

На жаль для мешканців Львівщини, повна оплата за ремонт лікарні не значить, що цей ремонт здійснено. 20 грудня 2017 року до договору вносяться зміни, згідно яких термін виконання робіт подовжено до кінця 2018 року. Візуально на сьогоднішній день на об’єкті не виконано значної частини робіт…

Яким чином здійснено оплату бюджетних коштів за невиконані роботи? Адже, згідно ст. 49 Бюджетного кодексу України розпорядник бюджетних коштів приймає рішення про оплату товарів, робіт, послуг і дає доручення на здійснення платежу органам Казначейства тільки після отримання таких товарів (робіт, послуг).

ТОВ «ХоСаРо» виконувало роботи і по іншому проекту, що реалізовується за кошти ДФРР – «Реконструкція пологового відділення на 30 ліжок Бродівської центральної районної лікарні». Вартість робіт по цьому об’єкту складає більше 35 мільйонів гривень. На даний час щодо виконання робіт у Бродівській лікарні ведеться розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015140050003455 від 31.07.2017 р., за ознаками злочину, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України «Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем»

Цікавим є той факт, що у 2016 році Управління капітального будівництва ЛОДА вже замовляло в «ХоСаРо» реконструкцію цього пологового відділення. Тоді вартість договору становила понад 14,6 млн грн. Як повідомляє сайт «Наші гроші» у Віснику держзакупівель не має звіту про виконання договору, як і інформації про його розірвання.

Загалом протягом 2017 року будівельна фірма львівського перевізника Володимира Хоми отримала держзамовлень на суму понад 150 мільйонів гривень.

Чи змогла б бізнес структура з ненадійною репутацією, підозрювана у розкраданні майна вигравати державні торги без попередніх «домовленостей» гадати не доводиться. Тому, для забезпечення якнайшвидшого і якісного виконання робіт по реконструкції Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру, ГО «Розвиток Громади» звертатиметься до правоохоронних органів та органів виконавчої влади щодо проведення належної перевірки підрядної організації. Адже від роботи цього медичного закладу залежить життя і здоров’я найменш захищеної частини нашого суспільства – дітей.

Leave a Reply