Львівські медики вперше в Україні застосували новітній метод УЗД-дослідження органів дитини

0
288
Львівські медики вперше в Україні застосували новітній метод УЗД-дослідження органів дитини

Вперше в Україні ультразвукове обстеження з контрастним підсиленням успішно провели  медики комунального закладу Львівської обласної ради Західноукраїнський спеціалізований дитячий медичний центр. Пацієнтка обласної лікарні, 15 річна дівчинка з діагнозом хронічний аутоімунний гепатит почувається добре. Процедура УЗД оцінювання стану печінки у дитини пройшла без жодних ускладнень.

Метод контрастного підсиленого ультразвукового дослідження в педіатрії  широко використовується, але через відсутність сертифікованих контрастних середників таке обстеження було недоступним для українських пацієнтів. Лікар відділення діагностики Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру Віктор Жельов, член Міжнародної асоціації контрастного ультразвуку (ICUS), домовився про надання львівській лікарні препарату SonoVue від виробника. Окремо кошти на придбання узд-обладнання у 2018 році виділив Світовий банк в рамках програми онкопревенції.

Зазначимо, що перш ніж застосувати методику у підлітка, лікар Віктор Жельов провів дослідження на собі і переконався у його безпечності.

«Саме обстеження не потребує спеціальної підготовки, і може бути проведене без стресу у дитини. Дослідження з довенним контрастним підсиленням значно знижує ризик ускладнень. А беззаперечною перевагою є відсутність іонізуючої радіації, нефро та гепатотоксичного ефекту», – пояснюють лікарі.

Колективу центру вдалося втілити проєкт із впровадження новітньої методики завдяки широкій підтримці та сприянню українських та іноземних колег. Тепер отриманими контрастними матеріалами лікарі кабінету інтервенційних процедур  уже діляться з колегами з інших лікарень Львова.

«Наші фахівці готові ділитись  здобутими знаннями та досвідом, щоб надавати якісну медичну допомогу якомога більшій кількості дітей. І сподіваються на швидку реєстрацію контрастних середників»,- зазначає адміністрація Західноукраїнського спеціалізованого дитячого медичного центру.

Leave a Reply