Львівські медики прооперували жінку, в якої було уражено понад 50% печінки

0
244
Львівські медики прооперували жінку, в якої було уражено понад 50% печінки

Під час планового обстеження внутрішніх органів, 40-річна Олена з Одещини дізналась, що має множинні новоутворення в печінці. Жінка звернулась до спеціалістів відділення онкології та онкохірургії лікарні святого Пантелеймона Першого медичного об’єднання Львова. Операція, що тривала понад 4 години, завершилась успішно.

Про це пише Кулемет з посиланням на прес-службу ЛМР.

В Олени діагностували гемангіоматоз печінки – зазвичай доброякісні судинні ураження, що є вродженими та за певних умов потребують хірургічного лікування. Одна гемангіома великих розмірів повністю заміщувала ліву частку печінки, а друга – була у правій частині органу. Ці утвори доволі швидко, хоч і без симптомів, прогресували у розмірах. Об’єм ураження тканини печінки становив понад 50%, тому хірургічне лікування було обов’язковим.

«Складність втручання була в тому, що пухлини були розташовані саме в правій частці, де спостерігалось зрощення зі стовбуром правої печінкової вени в місці впадіння у нижню порожнисту вену. Це потребувало резекції печінки разом з судиною та обов’язковим збереженням цілісності однієї залишеної печінкової вени», — зазначають у лікарні.

Операція тривала понад чотири години та завершилась успішно. Крововтрата була незначною. Післяопераційний етап теж пройшов без ускладнень. Тож уже на п’ятий день жінка поїхала на амбулаторне лікування додому. Повернутись до праці та звичного життя Олена зможе вже через місяць-півтора.

Медики нагадують! Вчасне обстеження, виявлення і лікування недуг на ранніх етапах – запорука здоров’я.

Залишити відповідь