Львівські депутати дозволили відновлення ставу Чаплінського

0
1079

У п’ятницю, 13 липня, Львівська міськрада погодила детальний план території в районі вул. Вітовського, Сахарова та Болгарської, який передбачає відновлення Пелчинського ставу, створення інноваційного простору на території старого трамвайного депо та реконструкцію однієї з найскладніших у Львові транспортних розв’язок. Про це пише “Захід.нет“.

За відповідну ухвалу під час засідання сесії проголосували 37 депутатів.

Детальний план території охоплює частину вул. Вітовського, вул. Героїв Майдану, Коперника та найскладніше для руху транспорту у Львові перехрестя цих вулиць з вул. Сахарова і Нечуя-Левицького.

На вул. Вітовського ДПТ передбачає відновлення історичної водойми – Пелчинського ставу, для чого необхідно буде змінити розташування проїзної частини та трамвайної колії, змістивши її у бік цитадельної гори.

Майбутній став планують наповнювати дощовою водою, яка зараз потрапляє у міську каналізацію, а у випадку сильних дощів затоплює вулиці.

Запланована також масштабна реконструкція транспортної роз’язки на перехресті вул. Сахарова – Вітовського – Коперника – Нечуя-Левичцького – Героїв Майдану.

Зокрема, передбачене продовження односторонньої трамвайної колії по вул. Коперника так, щоб трамваї з вул. Княгині Ольги могли їхати в центр через вул. Коперника – Дорошенка, та облаштування повороту колії з вул. Сахарова на вул. Нечуя-Левицького, що дозволить трамваям у разі ДТП на маршруті не стояти на перехресті і їхати на залізничний вокзал.

Зміни в русі на перехресті стосуватимуться й автомбільного транспорту, однак детальна організація руху ще розробляється.

Водночас під час розробки ДПТ проектанти відмовились від попередніх планів будівництва додатково проїзду біля Парку культури та облаштування кільцевої розв’язки на перехресті.

Крім того, поблизу цього перехрестя ДПТ передбачає перетворення старого трамвайного депо на інноваційний простір LЕМ Station.

Недіючий музей техніки, згідно з документацією, залишається у одному з ангарів.

За словами директора юридичного департаменту ЛМР Гелени Пайонкевич, домовитись про перенесення музею із одного з ангарів депо поки не вдалося.

Leave a Reply