«Львівська залізниця» недоотримала 8,4 млн грн. за перевезення пільговиків у приміському сполученні

0
1108

За два місяці 2018 року регіональна філія «Львівська залізниця» ПАТ «Укрзалізниця» нарахувала за послуги з перевезення пасажирів пільгових категорій у приміському сполученні понад 9,3 млн грн., втім станом на 26 березня Львівська магістраль отримала лише 968,7 тис. грн компенсації. Загалом залізничники скерували в обласні, міські, селищні органи державної та місцевої влади майже 100 листів для заключення угод на відшкодування витрат за перевезення пільговиків, проте станом на кінець першого кварталу 2018 року укладено менше третини договорів на загальну суму понад 5,8 млн гривень.

У приміському сполученні на Львівщині із початку року за перевезення пасажирів пільгових категорій нараховано понад 3,7 млн грн. Загалом по області укладено 16 угод на відшкодування збитків за перевезення пільговиків на суму майже 2,3 млн грн., станом на початок третьої декади березня компенсовано 484,1 тис. грн.

Проте навіть на цьому не надто оптимістичному фоні ситуація у решті областей, які об’єднує Львівська залізниця, виглядає ще гіршою. За два місяці 2018 року за перевезення громадян пільгових категорій у Тернопільській, Івано-Франківській, Чернівецькій, Рівненській, Волинській та Закарпатській областях нараховано понад 5,6 млн грн. При цьому, до конструктивної співпраці зі залізницею у вирішенні цього соціально важливого питання зголосилося лише 14 органів державної та місцевої влади, з якими заключено угоди на загальну суму понад 3,5 млн гривень, із них компенсовано у цьому році 484,6 тис. грн. Абсолютне нерозуміння проблем магістралі та своєї ролі в процесі забезпечення стабільного руху в приміському сполученні демонструють органи влади у Волинській та Чернівецькій областях, де пропозиції магістралі про співпрацю не принесли жодного результату.

Зауважимо, що відповідно до українського законодавства компенсації повинні здійснюватися за рахунок державного або місцевого бюджетів залежно від того, яким органом прийнято рішення про введення пільг. Тоді як відсутність компенсаційних виплат ставить під загрозу подальшу діяльність приміського руху та курсування потягів. Відтак Львівська залізниця черговий раз звертається до органів державної та місцевої влади з проханням відповідально поставитися до планування коштів, що призначені для відшкодування магістралі компенсацій за перевезення пасажирів пільгових категорій. Залізничники сподіваюся на розуміння та налагодження партнерських стосунків з усіма зацікавленими сторонами діалогу, що стануть підґрунтям для ефективної співпраці, як прикладу європейського підходу до організації приміських залізничних перевезень.

Залишити відповідь