Львівська влада набралася боргів і заганяє кожного містянина в кабалу, – Синютка

0
612
Через кредити Садового кожен львів’янин має сплатити 9 350 гривень, -  Олег Синютка

Міська влада Львова проводить неефективну бюджетну політику, а взяті дорогі кредити в іноземній валюті лягають тягарем на кожного львів’янина. Про це у прес-клубі «Львів» сказав народний депутат з фракції «Європейська Солідарність» Олег Синютка, пише Четверта студія.

Він наголосив, що в бюджеті міста заплановані видатки перевищують доходи на 2 мільярди гривень: «Міська влада, не гребуючи нічим, все глибше і глибше залазить у гаманці львів’ян». Депутат також повідомив, що заборгованість міста складає близько 6 мільярдів 770 мільйонів. «Кошти в борг бере Львівська міська влада, а віддавати буде кожен львів’янин», – зазначив Синютка. Він зауважив, що з 2015 року борг міста зріс у восьмеро.

«Більшість цих боргів, 84% складають запозичення у валюті, але місто отримує доходи у національній валюті у гривні. Оскільки політика центральної влади веде до того, що гривня девальвує і послаблюється, то ми розуміємо, наскільки великою буде загроза», – пояснив він.

За його словами, проблема не тільки у валюті цих запозичень, а й у тому, що ці кошти є надто дорогими і запозичені під надто високі відсотки.

При цьому він підкреслив, що влада неефективно витрачає кредитні кошти: «Більшість проектів, майже половина, це кошти, які запозичаються для львівських комунальних підприємств. Комунальні підприємства уже мають сплатити сьогодні 3 мільярди 650 мільйонів. Це більше половини від усіх боргів, які нагромадило місто. Це неефективна операційна діяльність цих підприємств. Використання цих коштів не принесло бажаних результатів».

Він також зауважив, що на сплату боргів у львівському бюджеті не так багато грошей. «Якщо цього року обслуговування боргової політики міста буде коштувати львів’янам 700 мільйонів гривень, то вже у 2021 році така непродумана боргова політика коштуватиме львів’янам 1 мільярд 200 мільйонів», – розповів він.

«Міська влада гроші в кредити бере, а щоб їх віддати, кожен львів’янин – від найменшого до найстаршого – має сплатити 9 350 гривень», – додав Олег Синютка.

Він повідомив, що ініціюватиме створення громадської комісії з аудиту фінансів Львова: «Я буду ініціювати із залученням провідних економістів перевірку стану боргової і фінансової політики міста Львова».

«Після проведення аудиту ми запропонуємо найкращий спосіб виведення фінансів міста з кризи і конкретний план розвитку Львова», – запевнив Олег Синютка.

«Найбільше, що місту сьогодні потрібно – це інвестиції. Інвестиції на розвиток інфраструктури, на розвиток міського господарства. Створення міста, в якому хочеться жити, комфортного для львів’ян», – зазначив Олег Синютка.

«На жаль, сьогоднішня влада і далі заганяє містян в боргову кабалу», – додав депутат. Синютка зазначив, що якщо і надалі буде збережено сьогоднішню пострадянську систему управління, то Львів деградуватиме і не наблизиться до європейських стандартів.

«Питання вибору 25 жовтня – це питання вибору між пострадянським олігархічним Львовом чи модерними європейським сучасним містом, яке буде відповідати сучасним стандартам європейської практики», – переконаний він.

Залишити відповідь