Львівська ОВА скерувала більше 1 млрд гривень на воєнні видатки, – Андрій Годик

На Львівщині також діє спеціальна програма для військових

0
94

Цього року більше 1 мільярда гривень Львівською обласної військовою адміністрацією було скеровано на воєнні видатки.

Про це в ефірі програми Олега Радика «Go про» на «Першому  Західному» розповів перший заступник голови Львівської ОВА Андрій Годик, пише Кулемет.

Він наголосив, що не однією армією живе обласний бюджет. Видатки, пов’язані з війною – значно масштабніші.

«Ми не можемо відкидати ті видатки, які спрямовують на медичні заклади, для приведення операційних до належного стану, для реабілітаційних цілей. Ми повинні сьогодні  також фінансувати об’єкти для внутрішньо переміщених осіб, для проживання певних соціально вразливих категорій, які переїжджають на Львівщину», – пояснив Андрій Годик.

Однією із складових видатків, пов’язаних з війною, є програма «Безпечна Львівщина», на яку цього року було передбачено 336 млн грн. Але вже незабаром на неї ще буде виділено 50 млн грн.

Щодо допомоги армії, то в Львівській ОВА вирішили її розподіляти таким чином:

«Відповідно до роз’яснень Міністерства фінансів, прикінцевих і перехідних положень бюджету, рекомендовано саме здійснювати субвенції, передавати на державний бюджет, зокрема на конкретні військові частини. Перш за все тому, що саме військові найкраще знають, що саме їх потрібно придбати. Згадаємо 40 млн гривень, які ми раніше передбачали з обласного бюджету для восьми військових підрозділів саме з Львівщини. Цільово вони мали призначатись на дрони, але ми подивились, що усі військові частини визначають пріоритети по-своєму. Хтось купує дрони, хтось – антидронові системи. Наше завдання, щоб наші військові мали ресурс і ефективно його використовували», – заявляє Андрій Годик.

Тому в Львівській ОВА не закуповують безпілотники напряму.

«Для прикладу, антидронову систему «Піранья-Тех» в залежності від комплектації наші військові купували умовно за 580 тисяч гривень. Якщо забити в Інтернеті це саме найменування, то одна із сільських рад півдня купує таку саму систему за 820 тисяч. Тобто, або ми говоримо про інші комплектації, або ми говоримо про якісь завищення на ринку. Тому, дійсно, боїмось купити щось для галочки, що не буде потрібне», – зазначає посадовець.

Щоб отримати допомогу, військові частини повинні звернутись до обласної військової адміністрації для виділення коштів в межах програми «Безпечна Львівщина». Пріоритет буде на військових частинах, які приписані в Львівській області. Хоча не виключають розгляд окремих звернень і від інших військових формувань, де служать мешканці Львівщини.

Залишити відповідь