Львівська облрада затвердила звіт про виконання обласного бюджету Львівщини за 2019 рік

0
311

Сьогодні, 12 березня, під час сесії Львівської обласної ради депутати заслухали і затвердили звіт про виконання обласного бюджету Львівщини за 2019 рік.

Як наголосив під час виступу голова постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку Львівської обласної ради Олег Домчак, виконання обласного бюджету у 2019 році забезпечено як за доходами так і за видатками.

Виконані показники обласного бюджету з урахуванням змін:

– дохід – 12, 632 млрд грн або 97,2 % до річних призначень з урахуванням змін (12, 997 млрд грн);

– видатки – 12, 703 млрд грн або 92,8 % до річних призначень з урахуванням змін (13, 688 млрд грн).

Зміни щодо дохідної частини збільшено за рахунок нерозподілених на початок року субвенцій з державного бюджету і зменшено за рахунок субвенцій з державного бюджету.

«Бюджетна комісія впродовж бюджетного року вносила зміни до показників обласного бюджету з урахуванням збільшення дохідної частини обласного бюджету за рахунок спрямування перехідних залишків бюджетних коштів, що утворилися на кінець 2018 року, додаткових трансфертів з державного бюджету, перевиконання планових надходжень доходів за результатами 9 місяців, недовиконання екологічного податку. Перед цим ми детально на засіданнях комісії аналізували хід виконання обласних програм і необхідність потреб у фінансуванні тих чи інших галузей.

При уточненні показників бюджету таким чином ми збільшили ресурс по видатках на 622 млн грн.

У березні – грудні обсяг фінансування обласних програм було збільшено на 116 млн грн (з 1 417 млн грн до 1 533 млн грн) або на 8% від початкових бюджетних призначень.

Хочу відзначити, що профільними комісіями і бюджетною комісією постійно здійснювався моніторинг ходу реалізації програм і як результат – ми не лише збільшували фінансування програм, але і знімали кошти із заходів програм, які не виконувались і перерозподіляли їх на успішні програми. Загальна сума цих коштів – 17,2 млн грн», – розповів Олег Домчак.

Варто зауважити, що в 2019 році діяло 30 обласних цільових програм, бюджетні призначення по яких становили 1 533 млн грн. Касові видатки проведено на суму 1 459 млн. грн або 95,1%. «Це найвищий показник за останні роки. Тому констатуємо, що бюджетна політика на обласному рівні у 2019 році в основному забезпечила виконання заявлених цілей соціально-економічного розвитку області. Незважаючи на труднощі, у 2019 році виплачено зарплати працівникам бюджетних установ; покращувалася інженерна і соціально-культурна інфраструктура; здійснено всі заплановані соціальні видатки; отримано і реалізовано розвиткові ресурси для наших обласних комунальних установ. Крім того, надзвичайно важливо, що на розвиток і будівництво в у 2019 році профінансовано видатків на загальну суму 794 млн грн. Дякую усім причетним до формування і адміністрування обласного бюджету за професійну роботу», – підсумував голова бюджетної комісії.


Leave a Reply