Львівська облрада вимагає розслідувати порушення на виборах Кошулинського (ВІДЕО)

0
499

Львівська обласна рада прийняла звернення до Президента України, Верховної Ради України, Міністерства внутрішніх справ України, Служби безпеки України, Генерального прокурора України, Центральної виборчої комісії щодо порушень чинного законодавства України під час проведення і встановлення результатів проміжних виборів народних депутатів України в одномандатних виборчих округах № 50 та № 87.

Про це пише Кулемет.

В Україні відбувається безпрецедентний наступ на основні інститути свободи та демократії, про що яскраво свідчать проміжні вибори народних депутатів України на одномандатних виборчих округах № 50 та № 87.

Уперше за багато років держава не здатна не лише забезпечити і гарантувати вільне волевиявлення громадян під час виборів, але й ганебно та зухвало стає учасником фальсифікацій результатів, заплющує очі на просування в парламентське крісло відвертого колабораціоніста та злочинця. Сьогодні за результатами виборів на окрузі № 50 у крісло законодавця може сісти проросійський діяч та відкрито і неприховано з найвищої парламентської трибуни просувати злочинний антидержавний наратив, агітувати за «рускій мір».

Звертаємо увагу центральних органів влади до явних порушень у роботі Окружної виборчої комісії під час виборів народних депутатів України на проміжних виборах народного депутата України 28 березня 2021 року в одномандатному виборчому окрузі № 87. Особливу тривогу й обурення в нас викликають дії народних депутатів від партії «Слуга народу», які, зловживаючи своїм службовим становищем, вчиняли відверто протизаконні дії. Зокрема, під час перерахунку голосів понад 20 народних депутатів від «Слуги народу» ввірвалися до Окружної комісії, вимагали в присутніх посвідчення особи, звинувачували в сепаратизмі та навіть намагалися провести обшук на наявність зброї. Уся країна стала свідком процесу замаху на демократію, на підвалини конституційного ладу України: залякування опонентів, погроз, затягування підрахунку голосів, тиск на членів виборчих комісій, використання спецпідрозділів СБУ. Водночас – це загроза узурпації влади і повернення до періоду правління Віктора Януковича.

Враховуючи численні порушення, допущені органами влади та їх посадовими і службовими особами, ми, як представники територіальних громад Львівської області, як громадяни України, заявляємо рішучу незгоду з нехтуванням закону, демократичних традицій і цінностей під час виборчого процесу на ОВО № 50 та № 87 та закликаємо Президента України, Верховну Раду України, Міністерство внутрішніх справ України, Службу безпеки України, Генерального прокурора України, Центральну виборчу комісію взяти на себе відповідальність та виконати належним чином конституційні обов’язки, забезпечивши верховенство права, дотримання прав і волевиявлення виборців:

1. Провести об’єктивне розслідування фактів грубих порушень чинного законодавства України окремими представниками Окружної виборчої комісії під час встановлення результатів на виборах народного депутата України в одномандатному виборчому окрузі № 87 та притягти винних до відповідальності. Зокрема, дати належну правову оцінку діям спецпідрозділу СБУ в приміщенні Окружної виборчої комісії територіального виборчого округу № 87, забезпечити об’єктивне розслідування фактів незаконного проникнення в приміщення Окружної виборчої комісії одномандатного виборчого округу № 87 та притягнення до відповідальності осіб, які викрали виборчу документацію.

2. Перевірити наявність ознак кримінального правопорушення в діях окремих народних депутатів України від політичної партії «Слуга народу», які перебували в Окружній виборчій комісії одномандатного виборчого округу № 87.

3. Враховуючи рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду, який визнав частково протиправним протокол Окружної виборчої комісії про встановлення підсумків голосування на виборчому окрузі № 87, звертаємось до Центральної виборчої комісії з вимогою скасувати протокол ОВК, яким встановлено результати проміжних виборів 28 березня 2021 року.

Прийнято на ІV черговій сесії Львівської обласної ради VIII скликання 13 квітня 2021 року

Leave a Reply