Львівська облрада вимагає негайного вжиття відповідних заходів з проведення розслідування фактів, оприлюднених Pandora Papers

0
660
Львівська облрада зібралась на друге пленарне засідання, фото прес-служба облради

Львівська обласна рада прийняла звернення до Президента України, Верховної Ради України, Генерального прокурора України щодо проведення об’єктивного розслідування фактів, оприлюднених Pandora Papers.

Про це пише Кулемет.

Депутати обласної ради глибоко обурені результатами розслідування Pandora Papers, оприлюдненого Міжнародним консорціумом журналістів-розслідувачів, яке виявило можливу причетність вищих посадових осіб держави та їх оточення в шахрайстві Ігоря Коломойського з виведення 40 млн дол. з Приватбанку в офшорні юрисдикції.

«Це негативно впливає на імідж України, яка з 2014 року веде війну з агресором і одночасно реалізує системні реформи. Такі репутаційні збитки також відбиваються на органах місцевого самоврядування, які активно включені в антикорупційний процес, зокрема впровадження прозорих закупівель за муніципальні кошти, приватизація комунальної власності тощо.

За висновком НБУ до націоналізації Приватбанку було завдано шкоди мінімум на 5,5 млрд доларів. Станом на 2016 рік 97% всіх неповернених кредитів для компаній, надані Приватбанком, належали підприємствам, якими володіли або контролювали І. Коломойський та Г. Боголюбов. На докапіталізацію Приватбанку в цілому держава витратила понад 155 млрд гривень», –  йдеться у зверненні.

На думку депутатів, це і кошти громадян, які могли бути передані територіальним громадам, місцевим бюджетам, що значно покращило б рівень життя. Адже у тому ж 2016 році загальна сума всіх трансфертів з Державного бюджету України місцевим бюджетам становила лише 196 млрд грн.

Обласна рада вимагає негайного вжиття відповідних заходів з проведення розслідування і притягнення до кримінальної відповідальності осіб, причетних до злочинного виведення капіталу Приватбанку та відмиванні вкрадених коштів через офшорні компанії, а також до рішення суду відсторонити від виконання обов’язків таких посадових осіб, які перебувають на державній службі.

Leave a Reply