Львівська облрада прийняла звернення щодо формування адміністративно-територіального устрою

0
853

Сьогодні, 12 березня, депутатський корпус обласної ради прийняв звернення до Кабінету Міністрів України щодо формування адміністративно-територіального устрою Львівської області.

«Львівська обласна рада висловлює свою тривогу щодо формування адміністративно-територіального устрою базового та районного рівнів Львівської області. Територіальні органи місцевого самоврядування скеровують численні звернення на адресу Львівської обласної ради щодо формування перспективного плану територій громад Львівської області та у який спосіб відбувається завершення процесу децентралізації на Львівщині.

Подальший успішний розвиток України залежить від якості проведених реформ, у тому числі й адміністративно-територіальної. Проте така реформа має реалізовуватися на основі всебічних, економічно обґрунтованих розрахунків, з урахуванням історичних, ментальних, соціальних та культурних чинників. Водночас, аналіз пропозицій щодо змін в адміністративно-територіальному устрої Львівщини дає всі підстави зробити висновок, що питання потребує виваженого підходу”, – йдеться у документі.

Обласна рада підтримує уже створені та успішно діючі спроможні територіальні громади Львівщини, однак, беручи до уваги конфліктні та проблемні ситуації в багатьох районах області, зокрема у місті Львові, питання залишається не врегульованим.

“Вважаємо, що передчасним є створення нових об’єднаних територіальних громаді з населенням у 2 – 4 тисячі мешканців. З метою запобігання виникненню неузгоджених ситуацій між громадами, просимо не допустити розподіл Львівської області в центральних органах влади з надмірними повноваженнями, що стосуються децентралізації,відкинувши будь-які соціально-економічні аргументи», – йдеться у зверненні.

Залишити відповідь