Львівська облрада просить сприяти розвитку сфери вирощування енергетичних рослин в Україні

0
494
Депутати Львівської облради обрали персональний склад і голів постійних депутатських комісій

Львівська обласна рада звернулася до Президента України та Верховної Ради України щодо сприяння розвитку сфери вирощування енергетичних рослин в Україні.

Про це пише Кулемет.

«Діяльність з вирощування енергетичних рослин в Україні перебуває на початковому етапі, що пов’язано із низкою бар’єрів законодавчого характеру (відсутність терміна «енергетичні рослини» в чинному законодавстві України, ускладнена процедура оренди землі державної та комунальної власності), адміністративного характеру (короткі строки договору оренди земельної ділянки, відсутність цивілізованого ринку біомаси) та фінансового характеру (необхідність залучення значних інвестицій на початкових етапах закладення плантацій енергетичних рослин, тривалий період окупності проєктів).

Водночас вирощування енергетичних рослин має значний потенціал для посилення енергетичної незалежності України шляхом заміщення використання природного газу при виробництві теплової та електричної енергії. Зокрема, потенціал енергетичних культур для 4 млн га еквівалентний заміщенню майже 20 млрд м3 природного газу/рік.

У Верховній Раді України вже зареєстровано законопроєкти від 12.03.2021 № 5227 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сприяння розвитку сфери вирощування енергетичних рослин» та від 12.03.2021 № 5228 «Про внесення змін до статті 288 Податкового кодексу України щодо орендної плати для земельних ділянок, на яких вирощуються енергетичні рослини», які передбачають створення законодавчих передумов для полегшення ведення господарської діяльності з вирощування енергетичних рослин.

Відповідно до наведеного, ми, депутати Львівської обласної ради, просимо увести до порядку денного найближчої сесії Верховної Ради України та розгляд законопроєктів № 5227 та № 5228», – йдеться у зверненні.

Leave a Reply