Львівська облрада просить Кабмін підтримати проєкт «Мобільна аплікація «Джура»

0
257

Депутати обласної ради 27 квітня під час пленарного засідання звернулися до Кабінету Міністрів України щодо необхідності фінансування Міністерством оборони України проекту «Мобільна аплікація для військових «Джура».

Про це пише Кулемет.

«Ми, депутати Львівської обласної ради, стурбовані ситуацією інформаційної безпеки особового складу Збройних сил України.

Сьогодні продовжує існувати небезпечна ситуація з точки зору як  кібербезпеки, так і реальної загрози життю через масове використання особовим складом Збройних сил України російських мобільних аплікацій на особистих смартфонах. Зокрема, військові несвідомо наражають себе та побратимів на небезпеку, встановлюючи такі додатки, як: «ДМБ ПРО», «Дембель», «Счетчик ДМБ», «ДМБ Таймер», «Дембель неизбежен», «ДМБ Дневник» та ін.

Використання особовим складом Збройних сил України російських мобільних аплікацій призводить до того, що супротивником здійснюється збір розвідданих з бійців Збройних сил України, Національної гвардії України і Державної прикордонної служби України, а також формування ворогом масиву «Big Data».

Російські мобільні додатки служать оперативним каналом ворожої   пропаганди, особовий склад Збройних сил України стає вразливим до ІпСО ССО ворога, адже додатки наповнені ворожим наративом, символами й інформацією.

На цьому інформаційному полі протидію ворожим силам здійснює команда львівських розробників мобільного додатка «Джура». Це фахові програмісти та дизайнери, що мають великий досвід волонтерської співпраці із Збройними силами України, Службою безпеки України.

Завдання українського «Джури» для особового складу Збройних сил України полягає в переорієнтації українських користувачів з російських програмних продуктів для військових, інтеграція військовослужбовців в український контекст та культурний простір, стимулювання переходу з «ВКонтакте» на Facebook, обмеження взаємодії з користувачами країни-агресора, підвищення рівня освіченості у сфері інформаційної безпеки, локалізації кола спілкування в мережі Інтернет, донесення актуальних новин із перевірених джерел.

Користувачами програми «Джура» вже стали понад 50 000 військових різних видів військ та силових структур. Особливу актуальність має залучення нових користувачів у час призовного періоду, що незабаром розпочнеться.

Додаток «Джура» містить велику кількість довідкової інформації, що є корисною для діючих військових, курсантів і солдатів строкової служби. Зокрема, є довідники з тактичної медицини, загальної тактики, а також тактико-технічні характеристики озброєння та стандартів НАТО.

Розробники ведуть одночасну роботу над найновішими версіями продукту як для Android, так і для iOS. Фахові спеціалісти та сучасні технології забезпечують високий рівень захисту даних.

Подальший розвиток і технічна підтримка цього проєкту потребує додаткового фінансування.

З огляду на зазначене, ми, депутати Львівської обласної ради, просимо вжити термінових заходів щодо фінансування проєкту «Мобільна аплікація «Джура» в необхідних обсягах», – йдеться в тексті звернення.


Leave a Reply