Львівська облрада повторно звернулася до Кабміну щодо створення урядової комісії з розслідування обвалів поблизу Стебника

0
916
Поблизу Стебника утворилося нове карстове провалля, фото Медіа Дрогобиччина

Сьогодні, 2 червня, Львівська обласна рада заслухала інформацію щодо ситуації, яка склалася внаслідок обвалу карстових порід у зоні рудника № 2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал». 

З цього питання заслухали Львівську ОДА і всі дотичні відповідальні сторони.

У своєму виступі під час слухання питання щодо ситуації з проваллям у Стебнику перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик сам визнав роботу ОДА не до кінця ефективною.

«У своєму виступі під час розгляду питання, присвяченого виконанню заходів рішення обласної ради, перший заступник голови Львівської ОДА Андрій Годик сам визнав роботу, котра проводилася, неефективною. Тому цілком справедливо, особливо враховуючи ситуацію з другим проваллям, коли ми визнаємо роботу Львівської ОДА недостатньою», – сказав голова Львівської обласної ради Олександр Ганущин.

Відтак, обговоривши детально дане питання, депутати визнали роботу Львівської ОДА в частині виконання рішення Львівської обласної ради від 25.10.2017 № 541 «Про інформацію щодо ситуації, яка склалася внаслідок обвалу карстових порід у зоні рудника №2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал» за період 2017 – 2020 років – недостатньою.

У підсумку депутати повторно звернутися до Кабінету Міністрів України щодо створення урядової комісії з розслідування обвалів, які виникли внаслідок діяльності ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал», а також щодо напрацювання заходів із забезпечення екологічної рівноваги.

У тексті звернення зокрема йдеться:

«30 вересня 2017 року відбувся обвал карстових порід у зоні рудника № 2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал». Як зазначили в Державній екологічній інспекції у Львівській області, зсув був прогнозований та стався у зв’язку з невиконанням підприємством відповідних приписів.

15 березня 2020 року відбувся другий обвал карстових порід у зоні рудника № 2 ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал».

Ситуація ускладнюється тим, що все ближче до будинків жителів Стебника просувається провалля, на стінах будинків з’являються тріщини, а земля зсувається. Над життям та здоров’ям населення постійно висить загроза нових обвалів.

Упродовж останніх кількох років Львівська обласна рада неодноразово звертала увагу центральних органів державної влади України на негативні обставини діяльності на території Львівської області ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал».

Фонд державного майна України, який виступав організатором відчуження з державної власності цього підприємства, не зумів організувати виконання зобов’язань договорів купівлі-продажу підприємства, що призвело до негативних екологічних наслідків, техногенних аварій, а також загрожує подальшим погіршенням ситуації.

Враховуючи масштабність проблеми та актуальність її вирішення в найкоротші строки, ПОВТОРНО звертаємось до вас із пропозицією створити урядову комісію з метою напрацювання комплексного підходу для вирішення проблем, зумовлених діяльністю ПАТ «Стебницьке гірничо-хімічне підприємство «Полімінерал».

До складу вищезгаданої комісії просимо залучити представників Львівської обласної ради та Львівської обласної державної адміністрації.

Поряд із цим просимо при перегляді державного бюджету на 2020 рік передбачити фінансування робіт з ліквідації наслідків провалу рудника № 2 Стебницького калійного родовища».

Залишити відповідь