Львівська обласна рада звернеться до парламенту щодо відтермінування заборгованості підприємств

0
164
Львівська обласна рада звернеться до парламенту щодо відтермінування заборгованості підприємств перед Пенсійним фондом

Депутати Львівської обласної ради готують звернення до ВРУ, щодо розтермінування заборгованості підприємств з виплат пільгових пенсій. Таке рішення прийняли напередодні, 6 квітня,  під час засідання постійної комісії з питань соціального захисту, прав дітей, людини та учасників бойових дій.

Про це інформує прес-служба Львівської обласної ради, пише Кулемет.

Депутати розглянули звернення від державного підприємства “Дашавський завод композиційних матеріалів”. У листі акцентується увага на тому, що відповідно до законодавства, з 1 січня 2004 року пільгові пенсії особам, які працювали в шкідливих умовах, зобов’язані виплачувати підприємства. Автори звернення зазначають, що такий механізм в час кризи спричиняє додаткові фінансові навантаження на виробничі установи та призводить до банкрутства виробництв.

“Особливо негативно ця норма закону впливає на роботу малих підприємств з нормальними умовами праці, які змушені відшкодовувати Пенсійному фондові України пільгові пенсії тому, що вони формально є правонаступниками ліквідованих підприємств великого бізнесу зі шкідливими умовами праці,” – вказано у зверненні.

Колектив державного підприємства “Дашавський завод композиційних матеріалів” у цей час налічує 30 працівників. Умови праці не є шкідливими, проте підприємство зобов’язане відшкодовувати пільгові пенсії колишнім працівникам ліквідованого раніше Дашавського заводу технічного вуглецю, на якому колись працювало 700 осіб. Щомісячне нарахування таких виплат збільшує заборгованість і загрожує закриттям виробництва, як неспроможного.

Голова  постійної комісії з питань соціального захисту, прав дітей, людини та учасників бойових дій Микола Іщук зауважив, що у Львівській  області 329 підприємств різної форми власності мають таку заборгованість і сума їхнього боргу щоразу зростає.

“Соціальна сфера залежить від економічних показників. В умовах карантину та глобального падіння виробничих потужностей треба захистити наших виробників, надати їм можливість стабілізувати ситуацію. Адже це робочі місця і  систематичне надходження податків в бюджет, а з бюджету ми підтримуємо соціально незахищених осіб, нараховуємо пенсії”,- наголосив Микола Іщук.


Leave a Reply