Львівська обласна рада просить притягнути до відповідальності Олександра Гогілашвілі

0
1110
Львівська облрада зібралась на друге пленарне засідання, фото прес-служба облради

Депутати Львівщини звернулися до Кабінету Міністрів України, Генеральної прокуратури України, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань та Національної поліції України з приводу обставин призначення і притягнення до відповідальності Олександра Гогілашвілі.

Про це пише Кулемет з посиланням на прес-службу Львівської обласної ради.

«Після 11 грудня 2021 року вся країна стала свідком неприхованої хуліганської поведінки заступника Міністра внутрішніх справ України Олександра Гогілашвілі з правоохоронцями через те, що його автомобіль зупинили  на в’їзді в зону ООС і попросили надати документи.

Пізніше засоби масової інформації опублікували ще один відеодоказ відверто хамського ставлення до поліцейських зазначеного вище високопосадовця МВС України.

І хоча порушника майже одразу було звільнено, ціла низка обставин, які стали відомі, вимагає додаткових дій з боку уряду та правоохоронної системи, бо звільнення – незначна плата за безкарність, а наявність російського паспорта  вимагає пояснень і слідчих дій.

Кабінет Міністрів України перед призначенням на посаду Олександра Гогілашвілі був зобов’язаний провести спеціальну перевірку при призначенні його на посаду. Відтак, враховуючи, що низка відомств, залучених до її проведення, а саме – спеціальні підрозділи боротьби з організованою злочинністю МВС, податкової міліції, боротьби з корупцією та організованою злочинністю Служби безпеки України, Військової служби правопорядку у Збройних силах, Міністерство охорони здоров’я, Міністерство освіти і науки, Державна міграційна служба – не відстежили наявність російського громадянства ми, депутати Львівської обласної ради, вимагаємо від Кабінету Міністрів України оприлюднити матеріали спеціальної перевірки Олександра Гогілашвілі перед призначенням його на посаду заступника Міністра внутрішніх справ України та ініціювати службове розслідування щодо тих службових осіб міністерств і відомств, які здійснювали спецперевірку.

Також звертаємося до Служби безпеки України, представники якої надали висновок про допуск до державної таємниці громадянинові Російської Федерації. Враховуючи, що тиждень після інциденту суспільство не дочекалося жодних реакцій на цю проблему з боку Служби безпеки України, ми, депутати Львівської обласної ради, вимагаємо відсторонення від роботи та проведення розслідування стосовно усіх осіб, причетних до видачі Олександрові Гогілашвілі допуску та надання доступу до державної таємниці.

Також звертаємося до Національної поліції України із закликом надати правову оцінку хуліганським діям Олександра Гогілашвілі щодо поліцейських у двох епізодах, відомих на всю країну.

Проте найбільшу увагу обставинам, що спливли зі скандалом навколо Олександра Гогілашвілі, мають приділити Офіс Генерального прокурора України і слідчі Державного бюро розслідувань, тому що кола і контакти ексзаступника Міністра внутрішніх справ України в Росії, його зв’язок з Марією Левченко, яка працює секретарем Президента України Володимира Зеленського, у час, коли провалюються розвідувальні операції, про існування та обставини яких була  поінформована названа вище працівниця Офісу Президента України, мають бути повністю вивчені шляхом проведення відповідних слідчих дій. Імовірність передачі даних проведення спецзаходу «Авеню» Головного управління розвідки Міністерства оборони України саме через зазначені зв’язки Олександра Гогілашвілі є дуже високою і потребує низки дій, визначених Кримінальним процесуальним кодексом України.

Ми, депутати Львівської обласної ради, закликаємо всіх адресатів цього звернення ретельно поставитися до виконання його вимог, бо справа не лише про покарання хулігана, а про значно серйозніші обставини  і наслідки можливої співпраці з країною-агресором», – вказали у зверненні депутати Львівської обласної ради.

Leave a Reply