Львівська міськрада просить ВРУ про повну заборону релігійних організацій московського патріархату

0
450

Заборонити на законодавчому рівні діяльність релігійних організацій (об’єднань) Української православної церкви (московського патріархату) на території України.

З таким закликом звернулись депутати Львівської міської ради під час пленарного засідання 6 грудня до Верховної ради України, пише Кулемет.

У своєму зверненні міські обранці звертаються до Парлементу з вимогою негайно ініціювати та прийняти законопроєкт щодо унеможливлення діяльності в Україні релігійних організацій, які входять до складу чи визнають у будь-якій формі підлеглість російській православній церкві (РПЦ), та/або афілійованих із центрами впливу в російській федерації, відповідно до норм міжнародного права у сфері прав людини та міжнародних зобов’язань України.

Звернення зачитав депутат фракції «Європейська Солідарність» Володимир Марусяк.

У КабМіну львівські депутати перевірити статути всіх релігійних організацій, які можуть мати зв’язок із російською церквою.

«Ми вимагаємо від Кабінету Міністрів України, зокрема Міністерства юстиції України, здійснити перевірку статутів відповідних релігійних організацій щодо наявності правових підстав та дотримання чинного законодавства України, зокрема щодо виконання вимог ч. 7 ст. 12 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації». У разі виявлення порушень, невідкладно звернутись до суду з позовом про заборону діяльності таких релігійних організацій.

Ми вважаємо, що сьогодні агресія російської федерації проти України здійснюється як із застосуванням збройних сил держави-агресора, так і з використанням засобів пропаганди ідей та наративів антиукраїнського та антидержавного характеру. А діяльність Української православної церкви (московського патріархату) підриває територіальну цілісність, соборність та державність України, спрямована на підтримку геноциду українського народу і несе пряму загрозу життю, здоров`ю, безпеці, честі та гідності українців», – йдеться у зверненні Львівської міськради.

Залишити відповідь