Львівщина займає шосту позицію в Україні за соціально-економічними показниками

0
1182
Максим Козицький

За підсумками оцінки соціально-економічного розвитку областей України за січень-березень 2021 року, Львівська область зайняла 6 місце за усіма напрямами. Цей показник залишається стабільним ще за торішніми підсумками.

Як зазначив голова Львівської облдержадміністрації Максим Козицький, попри нестабільну економічну ситуацію, поширення COVID-19 та тривалий час локдауну, в I кварталі 2021 року вдалось зберегти позитивні тенденції щодо динаміки основних соціально-економічних показників у ключових сферах розвитку області.

Оцінювали за 24 показниками, що характеризують ситуацію у 6 напрямах різних сфер соціально-економічного розвитку регіонів:

  1. Економічна ефективність;
  2. інвестиційний розвиток та зовнішньоекономічна співпраця;
  3. фінансова самодостатність;
  4. ефективність ринку праці;
  5. розвиток інфраструктури;
  6. відновлювана енергетика та енергоефективність.

За підсумками січня-березня 2021 року зафіксовано позитивну динаміку щодо обсягу виробництва валової продукції сільського господарства, в порівняні з аналогічним періодом 2020 року, ріст на 2,7% – 3 місце.

У звітному періоді спостерігається зменшення податкового боргу за грошовими зобов’язаннями платників податків на 14,2 % – 4 місце.

За напрямом «Відновлювана енергетика та енергоефективність», що характеризує стан впровадження заходів з енергоефективності та використання відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива Львівщина зайняла 2 місце, зокрема зросла частка сумарної потужності котелень на альтернативних видах палива в регіонах до загальної потужності котелень регіону на 23,5 % (4 місце).

Рівень безробіття населення у віці 15-70 років (за методологією МОП) склав 7,6 % – 5 місце. У розрізі регіонів в області спостерігалося збільшення обсягу виробництва будівельної продукції на одну особу – 6 місце.

Довідково: моніторинг зробили у Міністерстві розвитку громад та територій України відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2015 року № 856 «Про затвердження Порядку та Методики проведення моніторингу та оцінки результативності реалізації державної регіональної політики» та опубліковано на сайті міністерства.

Залишити відповідь