Львівщина вперше наприкінці року може отримати інфраструктурний провал, – Филипів

0
2800
Роман Филипів
Роман Филипів

Новий уряд та Офіс президента України своїми рішеннями ставлять під загрозу інфраструктурний розвиток Львівщини. Про це під час прес-конференції в прес-центрі Гал-інфо заявив екс-заступник голови Львівської ОДА Роман Филипів.

За його словами, через рішення нової влади Львівщина може не отримати 343 млн грн з державного фонду регіонального розвитку та ще близько 200 млн грн секторальної підтримки ЄС.

Він заявив, що постає питання чи вдасться закрити питання по реконструкції Львівського обласного клінічного перинатального центру, а також можуть бути заморожені об’єкти будівництва, зокрема школи.

Роман Филипів наголосив, що за попередні роки в області здали в експлуатацію 14 шкіл, які були довгобудами ще з 80-х років.

«Можливо все це пов’язано із невиконанням бюджету. Однак, усі ці кошти мали б надійти в область, адже були проведені усі процедури. Це ж стосується і субвенцій на соцільно-економічний розвиток, а це понад 260 млн грн. Під питанням залишаються щонайменше 14 об’єктів, які пригальновують.

Вперше ми можемо за підсумками року отримати інфраструктурний провал. Вперше за останні роки в області до 1 вересня не здали в експлуатацію жодної школи чи садочку», – сказав Роман Филипів.

Він також наголосив, що під питанням зараз децентралізація та ОТГ, адже для об’єднання громад великим стимулом були субвенції.

«Наразі не зрозумілою є позиція Львівської ОДА, яка взагалі нічого не коментує. НРУ закликає і звертається до органів місцевого самоврядування, щоб ними були прийняті відповідні звернення до Кабміну та Міністерства фінансів, аби усі видатки були профінансовані у повному обсязі», – сказав Роман Филипів.

Leave a Reply