Львівщина подала на конкурс секторальної підтримки 14 туристичних проєктів

0
662

Львівська обласна державна адміністрація подала на конкурс проєктів регіонального розвитку 14 пропозицій, які стосуються програми розвитку туризму в регіоні. У разі перемоги, вони будуть реалізовані у 2021 році за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу. 

Подані проєкти стосуються вдосконалення туристичної інфраструктури, збереження об’єктів культурної спадщини та маркетингу туристичного потенціалу.

Їхня загальна вартість – майже 213 млн гривень, з яких  172,5 млн мало би скласти фінансування з державного бюджету, 38,9 млн – з бюджетів місцевих, та ще 1,5 млн гривень – з інших джерел.

“Цьогоріч Львівська область подала найбільшу кількість проєктів за напрямком розвиток туризму. Про це йдеться на сайті Міністерства розвитку громад та територій України, яке й оголошує конкурс. Серед поданих проєктів – будівництво кемпінгів для активних туристів поруч з озером Барвінок Новороздільської громади та неподалік дороги в рамках проєкту “Мале карпатське коло” на території Славської громади, створення регіонального та місцевих туристично-інформаційних центрів, модернізація інфраструктури дитячого центру оздоровлення, відпочинку та туризму «Росинка» на Жовківщині, створення професійного довідника кінолокацій Львівської області, заходи зі збереження та відновлення історико-культурної спадщини і створення позитивного іміджу області на міжнародному туристичному ринку”, – зазначив заступник голови Львівської облдержадміністрації Юрій Холод.

До прикладу, проєкт “Створення професійного довідника кінолокацій Львівської області – Lviv Region Location Guide” має на меті збільшити інтерес українських та  міжнародних виробників аудіовізуального контенту до Львівської області як зручного знімального майданчика. Також якісно покращити рівень комунікації між локальною та міжнародною кіноспільнотами та  найбільш ефективно промотувати можливості регіону.

Довідник міститиме детальну інформацію про не менш, ніж 50 найбільш цікавих та перспективних, з точки зору кіновиробництва знімальних локацій, у Львівській області та презентуватиметься на національних українських стендах, які щорічно організовуються на ринках контенту міжнародних кінофестивалів за підтримки Держкіно у Берліні, Каннах, Пекіні, Торонто.

Зокрема, в межах проєкту планується створення ГО «Кінокомісія Львівської області», яка займатиметься професійним супроводом діяльності кіновиробників на території Львівщини.

Серед довгострокових очікуваних результатів проєкту: зародження та розвиток кінотуризму, збільшення зацікавленості та кількості міжнародних проєктів, реалізованих на території м. Львова та області, збільшення інвестицій в регіон, культурних обмінів.

Довідково.

Конкурсний відбір проєктів регіонального розвитку, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного бюджету, отриманих від Європейського Союзу, тривав від 3 вересня до 3 листопада 2020 року. Як і щороку, його оголосило Міністерство розвитку громад та територій України. Всі регіони України разом подали понад 800 проєктів. Львівська, Одеська, Донецька області та центральні органи виконавчої влади стали лідерами за кількістю поданих заявок.

Залишити відповідь