Львівщина має допомогти фермерам, які постраждали від негоди, – Холод

0
449
Холод

Заступник голови Львівської обласної ради Юрій Холод пропонує створити нову обласну програму для допомоги фермерам, які постраждали від наслідків негоди.

Про це йшлося під час засідання комісії з питань діяльності агропромислового комплексу, підприємництва та інвестицій облради, пише Кулемет.

Він наголошує, що цьогорічні сніги винищили багато майбутнього врожаю, особливо у секторі ягідництва. Дати собі раду самотужки з наслідками цієї, а також будь-якої іншої сильної негоди дрібним фермерам буває надто важко. Часто вони, до того ж, є зв‘язані зобов‘язаннями попередніх кредитів, тому не мають можливості отримати необхідні кошти.

«Очікувати на особливу підтримку резервних фондів громад та держави в часі пандемії – наївно. Ми мусимо самі говорити про нові чіткі програми і зі страховими фондами, і з самим, у межах програми АПК для області створити окрему підпрограму для безповоротного відшкодування втрат фермерів внаслідок негоди. Якщо шукати гроші в обласному бюджеті, то вони є. Просто варто проаналізувати та переглянути  утриманські видатки, і перепрофілювати їх у сектор розвитку», – зазначив Юрій Холод.

Комісія підтримала пропозицію заступника голови Львівської обласної ради та постановила повернутися до цього питання при внесенні змін до галузевої програми і передбачити фінансування для відповідної підтримки фермерів вже наступного року.

«Така допомога нам справді потрібна, – каже фермер-ягідник, власник господарства «ФайнаБеррі» Микола Стецьків, теплиці якого також не витримали снігового навантаження у лютому. – Гранична сума допомоги могла б стартувати з 500 тисяч гривень. Вже це для малих фермерів було б великою допомогою».

Тим часом, Юрій Холод також звернувся також до департаменту агропромислового комплексу ЛОДА, аби отримати і оприлюднити перелік усіх нині наявних джерел фінансування для підтримки дрібних фермерів, які також планує опублікувати в одному місці для зручності господарів.


Leave a Reply