Львівщина кожного дня відправляє 1500 тонн гуманітарних вантажів

0
487
Будь-яка громадська організація чи волонтери, які мають потребу завезти гуманітарний вантаж на територію України повинні заповнити на кордоні декларацію, яка є додатком до постанова, і в такому разі вони мають змогу перевезти такий вантаж без сплати мита чи ПДВ

На Львівщину продовжує прибувати гуманітарний вантаж з-за кордону. Значна частина вантажу надходить з Польщі, Чехії, Великої Британії, Нідерландів, Німеччини, Австрії, Словаччини, Литви. Близько 1500 тонн гуманітарної допомоги щоденно відправляють по Україні в такі міста як: Київ, Запоріжжя, Харків, Мелітополь, Маріуполь, Бердичів. Сама процедура перевезення гуманітарних вантажів є максимально спрощеною. 

Про це повідомив заступник начальника Львівської обласної військової адміністрації Юрій Бучко, пише Кулемет.

Він зазначив, що порядок перевезень таких вантажів є регламентований двома постановами Кабінету міністрів України.

”Перша постанова дає визначення вантажів, які можуть вважатися гуманітарними, а друга передбачає перевезення вантажів декларативним методом.

Для перевезення гуманітарного вантажу треба подати тільки декларацію, в якій має бути вказаний отримувач, відправник, транспорт і товар, що їде.  Форма декларації визначена Додатком до постанови Кабміну від 01 березня 2022 р. №174 в редакції постанови від 09 березня 2022 р. №235.

Будь-яка громадська організація чи волонтери, які мають потребу завезти гуманітарний вантаж на територію України повинні заповнити на кордоні декларацію, яка є додатком до постанова, і в такому разі вони мають змогу перевезти такий вантаж без сплати мита чи ПДВ”, – сказав Юрій Бучко.

Заступник начальника військової адміністрації додав, що окремі групи товарів – в першу чергу, це транспортні засоби, паливо, будівельні та хімічні матеріали (повний перелік визначений у постанові Кабінету міністрів №224 від 7 березня 2022р.) можуть бути визнані гуманітарною допомогою тільки за рішенням Голови обласної військової адміністрації. При їх перевезенні через митний кордон України треба до декларації надати рішення начальника обласної військової адміністрації про визнання товарів, що перевозяться, гуманітарною допомогою.

”Тобто при перетині кордону особи, які перевозять подібні групи товарів, повинні мати при собі також рішення начальника військової адміністрації”, – додав Юрій Бучко.

Залишити відповідь