Львівщина відзначає 110-ту річницю від дня народження Степана Бандери

0
1498
Львівщина відзначає 110-ту річницю від дня народження Степана Бандери
Львівщина відзначає 110-ту річницю від дня народження Степана Бандери

Сьогодні, 1 січня, на Львівщині відзначають 110-ту річницю від дня народження провідника української нації Степана Бандери. Про це інформує прес-служба Львівської обласної ради.

Так, у Львові на площі М. Кропивницького за участі ветеранів ОУН-УПА, воїнів АТО (ООС), представників влади, активістів, молодіжних та патріотичних організацій відбулося покладання квітів до пам’ятника голови проводу ОУН.

Усі присутні також взяли участь у громадському віче та помолилися за Героїв, які у різні часи боролися за Україну, вшанувавши їх пам`ять хвилиною мовчання.

Як наголосив у своєму виступі заступник голови Львівської обласної ради Володимир Гірняк, сьогодні – великий день – 110-річчя від дня народження Великого українця, провідника Степана Бандери. «Українці – великий народ і ми багаті своїми Героями! Ми пам’ятаємо всіх своїх Героїв різних епох. Але серед них особливо вирізняється постать Степана Бандери, який все своє життя боровся за незалежність України. Ми повинні робити все, щоб наша держава була сильною і процвітаючою, такою, якою хотів її бачити Степан Бандера. Слава Україні!», – сказав він.

Крім того, Володимир Гірняк разом із головою Львівської ОДА Олегом Синюткою нагородив переможців цьогорічної Обласної премії імені Героя України Степана Бандери: заслуженого діяча мистецтв України Олеся Дяка (номінація «Громадська діяльність); завідувача кафедри історії України Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Василя Ільницького (номінація «Науково-навчальна національна державотворча діяльність»); громадського діяча, журналіста Ярослава Сватка (номінація «Громадська діяльність»).

Додамо, що присудження премії відбувається в трьох номінаціях: громадська, політична та науково-навчальна національна державотворча діяльність. Однак у 2018 року журі визначило двох переможців у номінації «Громадська діяльність”, а в номінації «Політична діяльність» – вирішено премію не вручати.

Як відомо, премією Львівської обласної ради відзначають громадських і політичних діячів, державницькі і громадські інституції, науковців за вагомий внесок у розбудову національної української держави, доленосні громадсько-політичні рішення та науково-теоретичні напрацювання у царині державотворення.

Нагадаємо, Львівська обласна рада з нагоди відзначення у 2019 році 110-річчя з дня народження видатного політичного діяча, лідера та голови Проводу ОУН(б) проголосила на Львівщині 2019 рік Роком Степана Бандери.

Довідково:

Степан Бандера (1 січня 1909, Старий Угринів, Івано-Франківська область – 15 жовтня 1959, Мюнхен, ФРН) – український політичний діяч, один з чільних ідеологів і теоретиків українського націоналістичного руху XX століття, після розколу Організації українських націоналістів – голова Проводу ОУН-Б. Степан Бандера і Ярослав Стецько були авторами Акту відновлення Української Держави 30 червня 1941 року.  5 липня 1941 року Бандеру помістили під домашній арешт, а з 15 вересня 1941 року – в центральну Берлінську тюрму. З початку 1942 року по серпень 1944 року перебував у концтаборі Заксенгаузен в бункері “Целленбау”. У вересні 1944 року його звільнили і запропонували участь в керівництві антирадянського збройного руху в тилу Червоної армії, однак Бандера відхилив пропозицію і на співпрацю не погодився.

Радянський уряд уповноважив КДБ вчинити вбивство Степана Бандери в Мюнхені, ФРН. Це здійснив радянський агент Богдан Сташинський 15 жовтня 1959 року.

Залишити відповідь