Львівщина є лідером в проведенні дорожнього будівництва та ремонтних робіт, – Синютка

0
843

Сьогодні, 3 травня, відбулось підписання Меморандуму про співпрацю між Львівською обласною державною адміністрацією, Національним Секретаріатом CoST та Трансперенсі Інтернешнл Україна.

«Ми пишаємося тим, що Львівщина є лідером в проведенні дорожнього будівництва та ремонтних робіт. Минулого року нам вдалось відремонтувати та збудувати понад 600 км доріг і цю позитивну динаміку ми зберігаємо цього року. Ми розуміємо , що надзвичайно важливими є якість проведення ремонтних робіт і пов’язаних з цим дотримання гарантійних термінів та участь громадськості та незалежних експертів у процесі як будівництва, так і постгарантійного обслуговування доріг. Дуже важливо, що ми сьогодні маємо можливість підписати Меморандум про співпрацю. Наша єдина стратегія – якісні дороги за допомогою якісного громадського контролю», – зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

У межах децентралізації дорожнього господарства на баланс Львівської обласної державної адміністрації було передано 6 526 км автомобільних доріг загального користування місцевого значення Львівської області.

З метою забезпечення прозорості та публічності дорожньої інфраструктури області, Львівська обласна державна адміністрація виявила бажання приєднатися до роботи порталу CoST «Прозора інфраструктура», на якому всі охочі зможуть отримувати актуальні дані про проведення ремонтів автомобільних доріг місцевого значення в режимі онлайн за посиланням: portal.costukraine.org.

«Прозора інфраструктура» – веб-портал відкритих даних про інфраструктурні проекти, впорядкованих згідно з міжнародними стандартами CoST IDS, на якому дані подані у зручній та зрозумілій для широкого загалу формі, з візуалізацією на карті України.
Завдяки порталу складні дані про інфраструктуру перетворюються на зрозумілу неспеціалістам інформацію, що дає можливість здійснювати контроль за ефективністю використання публічних коштів під час впровадження інфраструктурних проектів та виявлення ризиків корупції. Стандарт CoST IDS передбачає моніторинг інфраструктурного проекту на всіх етапах його життєвого циклу: від прийняття рішення про реалізацію проекту та планування до закінчення гарантійного терміну.

«Вперше на обласному рівні ми підписуємо Меморандум про співпрацю. На сьогодні ми розкрили інформацію по понад двох тисячах об’єків ремонту по всій Україні. Відтепер до нашого порталу ми додамо і Львівську облдержадміністрацію, яка вноситиме дані. Це дасть можливість залучити громадськість Львівщини до спостереження за процесом виконання робіт»,- наголосила директор Національного Секретаріату CoST в Україні Наталія Форсюк.

Відтак, дані на портал вноситимуться департаментом дорожнього господарства, транспорту та зв’язку Львівської облдержадміністрації самостійно, а частина інформації про проект автоматично завантажуваиметься у форми з порталу публічних закупівель Prozorro щотижня (біля 40%).
В межах одного інфраструктурного проекту на порталі розкривається близько 290 інформаційних показників, які вносяться у машиночитному форматі, що дозволяє в автоматичному режимі їх порівнювати.

Прості інструменти аналітики дозволять автоматично порівнювати дані за 5-8 визначеними критеріями.

Завдяки співпраці між Львівською обласною державною адміністрацією, Національним Секретаріатом CoST та Трансперенсі Інтернешнл Україна громадянське суспільство отримає зручний інструмент для здійснення громадського моніторингу та контролю реалізації ремонту доріг, журналісти – зручний доступ до об’єктивної та актуальної інформації про виконання проектів, порівняння та аналізу інформації для підготовки матеріалів або проведення журналістських розслідувань, бізнес – інструмент для аналізу рівня відкритості ринку та корисну статистику про реалізацію інфраструктурних об’єктів, рівень конкуренції тощо, а Львівська обласна державна адміністрація забезпечить новий рівень прозорості при реалізації інфраструктурних проектів та матиме можливість в черговий раз продемонструвати відкритість та інформувати громаду про покращення місцевої інфраструктури.

Довідково:

CoST (Construction Sector Transparency Initiative, Ініціатива прозорості інфраструктури) багатостороння ініціатива із секретаріатом у м. Лондоні (Великобританія), яка об’єднує представників влади, громадськості та бізнесу в 16-и країнах світу з метою забезпечення прозорості та підзвітності будівництва об’єктів інфраструктури, що здійснюється за публічні кошти, підвищення ефективності використання публічних коштів, моніторингу та зменшення ризиків неефективного управління та корупції.

В Україні Ініціатива CoST розпочала свою активну роботу у 2015 році за підтримки Світового банку та сприяння Уряду України після підписання Меморандуму про співпрацю між Міжнародним Секретаріатом CoST, Міністерством інфраструктури України та Державним агентством автомобільних доріг України.

Станом на травень 2018 року до роботи Ініціативи приєднано Укравтодор, ДП НЕК «Укренерго», КК «Київавтодор».

В березні 2016 року закупівельними організаціями розпочато розкриття інформації за пілотними проектами. Інформацію розкривають 24 обласні служби автомобільних доріг. Станом на березень 2018 року розкрито інформацію за більше 1000 контрактів в сфері будівництва/реконструкції/ремонту автомобільних доріг.


Leave a Reply