Львівщина була, є і буде твердинею українських цінностей, – Олег Синютка під час публічного звіту

0
1105

Львівщина була, є і буде твердинею українських цінностей. Про це під час публічного звіту перед громадськістю щодо здобутків Львівщини у 2017 році повідомив голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка.

“Львівщина була є і буде твердиною українських цінностей. Усі ті речі, які ми на сьогоднішній момент пропагуємо, спрямовані на те, щоб утверджувати українськість як у нашому народному сегменті, так і в модерновому сегменті нашої культури “, – зазначив Олег Синютка.

На Львівщині у 2017 році відкрили 2 народних доми, 2 мистецькі школи, 3 музеї та 2 бібліотеки.

У 2017 році провели ремонт у 294 народних домах,  у 52 народних домах оновили звукопідсилюючу апаратуру, сценічний одяг тощо на суму 1 млн грн.

Вперше у галузі культури у минулому році закупили музичні інструменти та технічні засоби для мистецьких шкіл на суму 1 млн грн, 64 музичні інструменти закупили для 26 шкіл, 165 художніх комплектів для 42 шкіл, 25 мультимедійних засобів для 25 шкіл.

Окрім того, відкрили мультимедійний інклюзивний музей. Крім того, реалізували проект «Муза для незрячих» (школа гри на лірі) та запровадили обмін досвідом працівників культури Львівської та Луганської областей.

Мистецькі проекти, орієнтовані на підтримку воїнів АТО: 21 проект «Український Донбас» (м. Северодонецьк, Рубіжне, Сватово, Білокуракіно, Новоайдар, Попасна Луганської області), 52 мистецьких проекти на Яворівському полігоні, до 75-річчя УПА 32 фестивалі «Пісні Перемоги» та одночасно заходи у 987 народних домах та на Яворівському полігоні.

У 2017 році на Львівщині відбулося найбільше мистецьких заходів: 155 проектів за кордоном, вперше масштабне святкування Дня незалежності України у Кракові та 43 країни світу на наймасштабнішому форумі з нагоди 50-ліття Світового Конгресу Українців. Вперше на Львівщині відбувся Етно-фестиваль гостинності, який охопив 22  мистецькі проекти, 20 районів області та тривав 9 тижнів. Загалом у 2017 році на території області провели 74 фестивалі та охопили всі райони Львівщини.

Leave a Reply