Львівщина активно співпрацює зі східними областями

0
1182

Львівщина активно реалізовує заходи та проекти співпраці зі східними областями. Про це інформує прес-служба ЛОДА.

За інформацією департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської облдержадміністрації, у межах проекту «Український Донбас» у Львівській області та на Сході України відбувся ряд заходів, а саме мистецький проект «Під зорею Пінзеля»,  «Золотий мольберт» слідами Митрополита Андрея Шептицького та ін.

Також відбулися виступи художніх колективів Львівщини та обміни працівників культури.

Відтак, 6-7 травня у м. Рубіжне і м. Сєвєродонецьк Луганськоі області відбувся мистецько-культурний проект “Під Зорею Пінзеля”, у межах якого відбулася презентація фільму Т. Демкури “Таіна Пінзеля. Від Бучача до Лувру”, виставка колекціі одягу “pret-a-porte” Івони Лобан “Пінзель.Львів.Бароко”, Продовженням бачення й популяризації творчості Пінзеля стала експозиція мистецьких творів львівських художників (Р.Грабар, О.Скоп., П.Сипняк, О.Крохмалюк, О.Білобран, О. Жеребецька, П. Ярмолик, М. Москалюк, Л.Панчишин).

Упродовж квітня-травня 2018 року у Донецькому художньому музеї (нині м. Дружківка) відбувалась виставка дитячих шедеврів «Золотий мольберт» слідами Митрополита Андрея Шептицького» в межах партнерства з музеєм.

22 вересня у Краєзнавчому музеї м. Станиця Луганська Луганської області  відкрилась та ж сама виставка.

У січні цього року Колектив «Джерела Розточчя» (м. Жовква) взяв участь у фольклорному фестивалі «Рвздвяна коляда» у м. Званівка Донецької області. Також у лютому відбулися концерти колективу у Луганській та Донецькій області.

З 14 по 15 квітня у м. Маріуполі відбулася книжкова толока за участі митців, письменників, музикантів, вишивальниць, істориків. Участь у толоці взяла начальник відділу культури і туризму Жовківської райдержадміністрації Фесюк Г.П. та презентувала свою творчість для захисників України  на лінії розмежування.

12 квітня тріо акордеоністів (м. Сокаль) у складі В. Піскляка, Р. Козярського, Н. Куртяника (солістка – Г.Дробиняк) виступили з концертами у м. Попасна, м. Новотошківка та  м. Золоте Луганської області.

З 17-23 жовтня колективи районного народного дому м. Броди та народного дому с. Суховоля (Бродівський район) здійснять поїздку у с. Білокуракине та с. Павлівка Луганської області та представить свою творчість.

У жовтні 2018 року народний колектив бандуристів «Мальованка» (м. Яворів) здійснить концерт у історичному музеї м. Сєвєродонецьку.

Окрім того, відбувся обмін працівників культури. З 15 по 18 лютого 2108 року на базі Дрогобицького музичного коледжу імені Василя Барвінського  відбувся музичний фестиваль «Українська музика в часі і просторі» під час якого було проведено науково-практичну конференцію «Музична Україніка» та відкритий регіональний конкурс юних піаністів за участі викладачів та учнів Обласного комунального закладу «Сєвєродонецький коледж культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва».

З 16 по 18 квітня 2018 року колектив Обласного комунального закладу «Сєвєродонецький коледж культури і мистецтв імені Сергія Прокоф’єва» відвідав Дрогобицький музичний коледж культури та мистецтв ім. В. Барвінського та Самбірський коледж культури та мистецтв та Львівський музичний коледж ім. С. Людкевича з мистецькою програмою. Також відбулися екскурсії до Державного історико-культурного заповідника «Нагуєвичі», .Національного музею ім. А. Шептицького, Львівського національного театру опери та балету імені Соломії Крушельницької.

У межах проекту гурту «Вишиванка» на Сході України проведено 6 концертів української пісні та  «Українське Караоке» в  Сватівському районі Луганської області з 11 по 16 серпня 2018 року. У караоке взяла участь як молодь, так і старше покоління.

Залишити відповідь