«Львівавтодор» проаналізував ефективність смуг виділеного транспорту на проспекті Чорновола

0
1610
Свідоме шкідництво: у Львові заборонили поворот з Чорновола на Городоцьку. Фото Варта-1
Свідоме шкідництво: у Львові заборонили поворот з Чорновола на Городоцьку. Фото Варта-1

ЛКП «Львівавтодор» провело дослідження руху громадського транспорту проспектом Чорновола до і після впровадження смуг. У відомстві зазначають, що майже 10 тисяч львів’ян економлять час, завдяки облаштуванню смуг для громадського транспорту на проспекті Чорновола. Про це пише Перець.

«Ми порівняли інформацію про рух у вересні, коли смуги вже працювали, із даними за квітень, коли і погода і завантаженість вулиць була такою ж, як і у вересні після завершення сезону відпусток і канікул», – зазначили у «Львівавтодорі».

У відомстві дослідили автобусний маршрут № 46 та тролейбусний № 33. Так, до впровадження смуг час проїзду кілометрової ділянки від зупинки «Хімічна» до зупинки «проспект Чорновола» (біля готелю «Львів»), час руху в будні дні становив до 8 хвилин. Після облаштування смуг – цей час скоротився до 4-5 хвилин.

У зворотному напрямку економія часу є дещо меншою, оскільки і до впровадження смуг, більшість водіїв намагались не їхати у правій смузі, наближаючись до зупинок «проспект Чорновола» та «Палац Гната Хоткевича». Отже, нове ознакування лише оформило те, як вже давно рухалась більшість транспорту.

«Незважаючи на це, тривалість руху між зупинками в обідні та вечірні години теж скоротилась і становить зараз близько 3,5-4 хвилин. Проспектом курсує один тролейбусний маршрут, 9 автобусних маршрутів, що обслуговуються 12-метровими автобусами, 14 інших міських маршрутів та 11 приміських маршрутів, що складає загалом близько 140 одиниць транспорту за годину, загальною пасажиромісткістю близько 9000 осіб», – відзначають у «Львівавтодорі».

Наголошується, що завдяки облаштуванню смуг для руху маршрутних транспортних засобів на проспекті Чорновола, майже 10 тисяч мешканців Львова та передмість, щоранку економлять по кілька хвилин. А перевізники мають можливість збільшити кількість кіл, які виконує один автобус чи тролейбус за добу і перевезти більше пасажирів з тою ж кількістю транспорту.

Нагадаємо, в серпні цього року, при ремонті покриття на проспекті Чорновола, було облаштовано виділені смуги для громадського транспорту. Рішення щодо впровадження цих смуг було ухвалено міською комісією з безпеки дорожнього руху ще у 2016 році.

Залишити відповідь