Ламінат на стіні – нові дизайнерські тенденції. Як кріпити?

0
1662
Ламінат на стіні – нові дизайнерські тенденції. Як кріпити?

Дизайнери все частіше пропонують нестандартні рішення, наприклад, покласти ламінат на стіну, використавши його як декор вертикальної поверхні. Погодьтесь, це незвичайно та водночас цікаво

Ламінат на стіні – нові дизайнерські тенденції. Як кріпити?

Сьогодні ламінату приділяється багато уваги. Пояснюється це універсальністю застосування матеріалу, який використовують не лише для покриття підлоги. Дизайнери все частіше пропонують нестандартні рішення, наприклад, покласти ламінат на стіну, використавши його як декор вертикальної поверхні. Погодьтесь, це незвичайно та водночас цікаво. При цьому зберігаються всі переваги покриття: практичність, довговічність й естетична привабливість. А монтаж не вимагає особливих зусиль.

Ламінат на стіні – нові дизайнерські тенденції. Як кріпити?

Обираємо матеріал

Не все покриття однаково доцільно використовувати для оздоблення кімнат. Щоб зробити правильний вибір, варто дізнатись, який ламінат краще вибрати на стіну. Так, варіант з високим класом зносостійкості (31-33) оптимально підходить для підлоги. Високий рівень захисту від стирання допомагає продовжити термін служби, що особливо актуально там, де мешкає велика кількість осіб.

При лицюванні стіни має сенс використати матеріал класу 21-23, а у разі його відсутності – дошки з рівнем захисту 31. При цьому для монтажу варто обирати ламінат вітчизняних чи європейських марок, які добре себе зарекомендували.

Наступний крок у виборі – по типу з’єднання дощок.

  • Для укладання за допомогою клею обирайте моделі без фаски. Монтаж такого ламінату є найпростішим.
  • Плашки, де стикування елементів здійснюється за допомогою пазів та гребнів, використовуйте для укладення на дерев’яний каркас. Процес кріплення відбувається за допомогою саморізів та цвяхів, інколи з використанням клею. Така система з’єднання гарантує щільне прилягання.
  • Покриття з кліковими замками фіксуйте на латах кляймерами та саморізами. Таке укладення дозволяє отримати майже безшовну поверхню.
Ламінат на стіні – нові дизайнерські тенденції. Як кріпити?

Як кріпити ламінат на стіні

В залежності від того, з яким типом з’єднання ви обрали покриття, розрізняють 3 основних методи монтажу.

Кріплення на клей – найпростіша технологія з усіх представлених. Вона вимагає абсолютно рівної основи. Інакше процес укладання зводиться до нуля, і дошки швидко почнуть відставати. Тобто перед тим, як монтувати ламінат на стіну, необхідно перевірити її на наявність тріщин, сколів та горбів. У разі виявлення недоліків, попередньо їх варто прибрати й вирівняти поверхню за допомогою шпаклівки.

Кріплення на лати – варіант, завдяки якому можна попередньо зробити звукоізоляцію або прокласти проводку. Такий спосіб дозволяє вирівняти основу без використання оздоблювальних розчинів. Як кріпити ламінат на стіні? Спочатку потрібно підготувати добре висушені бруски з деревини шириною не менше 40 мм, які будуть фіксуватись на поверхні за допомогою саморізів. При цьому укладання відбувається у напрямку знизу догори.

Кріплення за допомогою кляймерів – ще один варіант монтажу на лати. Головна відмінність від попереднього методу полягає саме у застосуванні металевих скоб (кляймерів), які забезпечують міцність та довговічність конструкції.

Ламінат на стіні – нові дизайнерські тенденції. Як кріпити?

Бажаєте покласти ламінат на стіну у вигляді готової системи?

Цікавим форматом є придбання комплекту у вигляді покриття та системи кріплень, у тому числі з металевим каркасом. Такий набір досить зручно використовувати, оскільки не потрібно додатково підбирати всі деталі конструкції: кріплення, частини латів. У цьому випадку достатньо ознайомитись з інструкцією та сміливо приступати до роботи.

Якщо ж ви шукаєте, де купити ламінат у м. Львів, відповідь однозначна. Лише у магазині СтарДизайн реально знайти матеріали, що відповідають критеріям якості та доступної вартості.

Залишити відповідь