Кулеба обговорив із главою МЗС Туреччини безпеку в Чорному морі

0
3641
Кулеба обговорив із главою МЗС Туреччини безпеку в Чорному морі

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба обговорив з главою МЗС Туреччини Мевлютом Чавушоглу підготовку 10-го засідання Стратегічної ради високого рівня, безпеку в Чорному морі, військово-технічне співробітництво, Угоду про вільну торгівлю та туризм.

Про це повідомив Кулеба на брифінгу за результатами переговорів з турецьким колегою, передає кореспондент Укрінформу, пише Кулемет.

“Основна тема наших сьогоднішніх переговорів — це підготовка десятого засідання Стратегічної ради високого рівня, яку очолюють Президенти Зеленський та Ердоган. Засідання цієї стратегічної ради відбудеться на початку наступного року”, – зазначив Кулеба.

Міністр наголосив, що стратегічне партнерство між Україною та Туреччиною сьогодні перебуває у найвищій точці розвитку за останні 30 років.

Серед інших тем переговорів була безпека в Чорноморському регіоні.

“Ми єдині з Мавлютом у тому, що в Чорному морі потрібно забезпечити баланс, баланс безпеки і баланс інтересів. Чорне море не повинно бути простором для агресивних дій жодної з країн. Для досягнення цієї мети Україна та Туреччина тісно співпрацюватимуть”, – зауважив міністр.

Глави дипломатій також обговорили розвиток військово-технічного співробітництва, зокрема виробництва безпілотників Байрактар в Україні.

“Туреччина цікавиться можливостями українського “Антонова”. Ефективність наших літаків була яскраво доведена під час нещодавніх пожеж в Туреччині. Ми предметно обговорили питання енергетичної безпеки, зокрема в контексті газу”, – акцентував Кулеба.

Він відзначив, що до кінця цього року в Туреччині очікується рекордні 2 млн українських туристів.

“Україна хоче, що і турецькі громадяни частіше відвідували нашу країну, не лише звичні їм Київ та Одесу, але й Львів та інші міста. Ми над цим будемо теж працювати”, – поінформував міністр.

Кулеба обговорив із главою МЗС Туреччини безпеку в Чорному морі
Кулеба обговорив із главою МЗС Туреччини безпеку в Чорному морі

Глава української дипломатії також наголосив на спільному переконанні докладати більше всіх зусиль для якнайшвидшого підписання Угоди про вільну торгівлю. За його словами, сторони домовилися про конкретні кроки, які дозволять пришвидшити консультації між міністерствами економік України та Туреччини.

Міністри закордонних справ України та Туреччини під час зустрічі у Львові підписали План консультацій подальшої співпраці та вирішення регіональних питань.

«Підписали план консультацій, що спрямований як на розвиток наших стосунків, так і наших регіональних питань… Ми рухаємося до угоди про вільну торгівлю. Через визнання міжнародних сертифікатів на COVID-19 число туристів з України, які відвідали Туреччину, сягне 2 млн, і це рекорд», – зазначив Чавушоглу.

Турецький міністр також, що їх країна повністю підтримує цілісність і суверенітет України і ця позиція незмінна.

«Ми підтримуємо створення «Кримської платформи». І ми будемо докладати усіх зусиль для забезпечення прав кримських татар. Сьогодні Туреччина продовжує працювати над будівництвом житла для кримських татар, і вже цього року очікуємо результатів», – додав Чавушоглу.

Кулеба, зі свого боку, зазначив, що зустріч у Львові відбувається не випадково, а щоб показати інвестиційну привабливість і туристичний потенціал міста.

Як повідомляв Укрінформ, у Львові проходить дев’яте засідання спільної групи стратегічного планування України та Туреччини, в якому на запрошення глави МЗС Дмитра Кулеби бере участь його турецький колега Мевлют Чавушоглу.

Залишити відповідь