Коронавірус коштував Львівщині 5 млрд грн за рік

0
437
Максим Козицький

Коронавірус коштував Львівщині 5 млрд грн за рік.

Про це у блозі на сайті Захід.нет повідомив голова Львівської ОДА Максим Козицький, пише Кулемет.

Бізнес Львівщини, який постраждав від карантину, звільнено від сплати податків на 330 млн грн, зокрема від сплати податку на нерухоме майно на суму 8 млн грн, земельного податку – на 48 млн грн, єдиного податку – на 24 млн грн, а також ЄСВ – на 250 млн грн.

Протягом 2020 року у Львівській області видано понад 700 низьковідсоткових кредитів за програмою «Доступні кредити 5-7-9» на суму 1,29 млрд грн.

Упродовж 2020 року на Львівщині видано 869 млн грн виплат по безробіттю. Також майже 50 тисяч фізичних осіб-підприємців та найманих працівників отримали компенсаційні кошти на суму 259 млн гривень.

Важливим напрямом забезпечення ефективної протидії COVID-19 були інвестиції в інфраструктуру охорони здоров’я, забезпечення соціальних гарантій та належних умов праці медичних працівників і лікування хворих. Зокрема, на ці потреби з усіх рівнів бюджетів Львівської області виділено 620 млн грн.

Також виділено субвенції з державного бюджету на боротьбу з коронавірусом в обсязі 160 млн грн. Окремо 100 млн грн з держбюджету скеровано для обладнання кисневих точок, закупівлі апаратів ШВЛ, засобів індивідуального захисту, діагностичного та іншого обладнання.

З антиковідного фонду витрачено понад 67 млн грн на ремонт опорних лікарень, які задіяні у боротьбі з COVID-19.

Особливу увагу приділено безпосередній підтримці медиків. Львівщина тут серед лідерів по Україні. Так, медикам та їхнім сім’ям виплачено з держбюджету 533 млн грн доплат, а також допомог хворим і родичам померлих від COVID-19.

“Підсумовуючи всі вищенаведені цифри, ми отримаємо суму в майже 5 млрд грн. Саме такою, за нашими підрахунками, є вартість коронавірусу для Львівської області в минулому році”, – повідомив Козицький.


Leave a Reply