Комісія законності Львівської міськради не підтримала підняття тарифів на проїзд в громадському транспорті

0
467
Уляна Пак

Комісія законності, депутатської діяльності, свободи слова та безпеки Львівської міськради розглядала питання підняття тарифів на проїзд. Зростання вартості депутати не підтримали. Про це розповіла депутатка ЛМР від Європейської Солідарності Уляна Пак, пише Кулемет.

За її словами, виконавчі органи пропонують підняти тарифи на громадський транспорт з 7 до 10 гривень.

Про це йдеться в проектах рішень виконавчого комітету ЛМР «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів у міському електричному транспорті» та
«Про встановлення тарифів на послуги з перевезення пасажирів у міському автомобільному транспорті».

«Наша комісія є профільною при розгляді усіх рішень Львівської міської  ради та її виконавчих органів, що є регуляторними актами. Сьогодні комісія не підтримала питання підняття тарифів на проїзд в громадському транспорті. Ми хочемо побачити офіційні документи, фінансові розрахунки, які об’єктивно фіксують усі витрати і доходи перевізників. Звичайно, коли в транспорті не видають квитків – неможливо встановити точну кількість перевезених пасажирів. Лише після запровадження електронного квитка ми зможемо дізнатись реальні цифри. Але, як вдалось сьогодні з’ясувати, він з’явиться у Львові не раніше січня 2022 року”, – розповіла Уляна Пак.

За її словами, депутатам також потрібна додаткова інформація про те, яким чином має покращитися якість громадських перевезень після підняття тарифу майже на 50%.

Натомість начальник управління транспорту ЛМО Орест Олеськів сказав, що обґрунтований тариф на автобуси – 14,75 грн, а електротранспорт – 12,63 грн.

За даними управління, згідно з розрахунковими (нормативними) витратами на прикладі Львівського комунального АТП №1 вартість перевезення одного пасажира становить в середньому 14,75 грн (рентабельність дорівнює нулю). По інших підприємствах розрахунки тарифу по маршрутах коливаються, а саме: середній тариф ТзОВ “Фіакр-Львів” 15,44 грн; ТзОВ “Успіх БМ” 14,64 грн, ТзОВ “Міра і К” 14,87 грн, ПАТ “Львівське АТП 14630” 15,49 грн. У проекті тарифу застосований рівень прибутку для приватних підприємств 15%.

У регуляторному акті про тарифи в елктротранспорті йдеться, що з метою забезпечення обслуговування мешканців та гостей м. Львова транспортними послугами необхідно терміново підвищити тариф на проїзд в трамваях та тролейбусах до обґрунтованого мінімального рівня 10,00 грн, при розрахунковому нормативному тарифі 12,63 гривень.


Leave a Reply