Коли вже час звернутись до гінеколога

0
120

Як відомо, жінці рекомендується в якості профілактики відвідувати свого гінеколога хоча б раз на рік. Це треба робити навіть тоді, коли нічого не викликає занепокоєння. Тому що певні хвороби починають себе проявляти тільки на своїх пізніх стадіях. До прикладу, якщо у пацієнтки рак шийки матки, то ця хвороба ніяким чином не показує себе симптомами і навіть у жінки немає дискомфорту. Але в той же час хвороба прогресує. Однак, виявити її можна під час всього на всього, звичайного обстеження у гінеколога. Але ж коли варто починати проходити щорічний огляд?

Коли дівчині варто вперше звернутись до жіночого лікаря?

Більшість батьків помилково вважають, що гінеколога потрібно відвідувати лише під час статевого дозрівання. Але в реальності все по іншому. Бо перший прийом жіночого лікаря відбувається після народження дитини. Потім оглядають дівчинку перед зарахуванням у дитячий садок, а далі вже перед школою. В цьому віці спеціаліст може оцінювати, наскільки правильно розвиваються зовнішні органи. Лікар може виключити при огляді аномалії та патології.

Після цього спеціалісти рекомендують провести огляди в лікаря у віці дванадцяти та п’ятнадцяти років. Поки дівчинці не виповниться 15 років, мама завжди має бути присутньою на огляді.

В період, коли у дівчинки відбувається статеве дозрівання, гінеколог у Львові може виявити у пацієнтки гормональні відхилення, порушення циклу менструацій або навіть кісту. І чим раніше це буде підмічено, тим краще для лікування.

Після цього віку важливо проводити обстеження раз на рік, навіть в тому випадку, коли нічого не турбує. Це вбереже жіноче здоров’я від розвитку багатьох хвороб.

Коли потрібно терміново звернутись до гінеколога?

Крім регулярних походів до лікаря, потрібно обов’язково звертатись, якщо щось турбує. На які симптоми варто звернути особливу увагу?

  1. незвичні виділення, особливо якщо вони кров’янисті;
  2. зміна в циклі менструації;
  3. сильні болі в районі низу живота;
  4. висипи, подразнення та інші запальні процеси;
  5. зміна форми сосків та молочних залоз;
  6. неприємні або больові відчуття під час статевого акту.

Якщо відбуваються будь-які гормональні порушення, такі як зайве волосся, швидка зміна ваги чи менопауза, треба назначити прийом лікаря якомога швидше.

Окрім лікування, гінеколог допоможе обрати оптимальні засоби контрацепції, надасть відповідь на всі питання стосовно статевого життя та допоможе спланувати вагітність. Ви завжди можете звернутись до професіонала в медичному центрі Medialt. Зможете отримати якісну консультацію, ультразвукове дослідження органів, аналіз виділень. Це допоможе вчасно виявити будь-які порушення та вилікувати їх. Бережіть своє здоров’я та прислухайтесь до свого тіла.

Leave a Reply