Коаліція: з бюджету Львівщини скерують 49 млн грн на енергоносії

0
484
Коаліція: з бюджету Львівщини скерують 49 млн грн на енергоносії

Комісія з питань бюджету та соціально-економічного розвитку сьогодні передбачила в бюджеті 2021 року додаткові 49 млн грн на енергоносії для комунальних установ обласної ради.

Про це пише Кулемет з посиланням на прес-службу ЛОР.

Голова комісії Володимир Квурт очікує, що завтра на сесії Львівської облради депутати ухвалять це рішення, а також звернуться до президента і уряду щодо виділення обласним бюджетам компенсацій за незаплановані витрати на оплату енергоносіїв для комунальних закладів.

«Ми відповідально підійшли до забезпечення опалювального сезону в надзвичайних умовах. Однак залишається відкритим питання компенсації місцевим бюджетам зростання цін.

Нагадаю, що в обласному бюджеті перед тим було закладено 300 млн грн. на оплату енергоносіїв. Однак ця сума планувалась, виходячи з ціни газу 8 грн за куб. м. Прогнозні показники на наступний рік свідчать, що ціна газу буде 18,8 грн куб м. І не варто розраховувати, що вона буде знижуватися. Нам доведеться щонайменше вдвічі збільшувати кошти на плату енергоносіїв у бюджеті Львівської області. Ця цифра може сягнути 10% обласного бюджету», – пояснив Володимир Квурт.

Голова комісії вважає, що держава не мала б в повному обсязі та без компенсації перекладати зобов’язання з оплати енергоносіїв на органи місцевого самоврядування.

«Ми мусимо звертатися до Кабміну, щоб були передбачені бюджетні компенсації обласним радам всієї України. В іншому випадку – для обласних бюджетів це буде не просто удар, а удар нижче поясу. Ми будемо вимушені кардинально скоротити фінансування обласних профільних програм», – підсумував Володимир Квурт.

Питання забезпечення газом комунальних установ області постало внаслідок стрімкого зростання цін, спричиненого світовою енергетичною кризою, а також політикою Росії, яка використовує своє монопольне становище на ринку газу для тиску на європейські країни та Україну.

Залишити відповідь