Клімкін очолить делегацію в Павлокому

0
1509

Міністр МЗС Павло Клімкін очолить делегацію України у Павлокому (Польща).

Про це пише Кулемет.

Завтра ж міністр перебуватиме у Львові. У програмі візиту – покладання квітів до могил Герої Небесної Сотні, воїнів АТО, воїнів УГА, а також польських військових поховань.

Місце: Личаківський цвинтар.
Час: 11.00.

Крім того, відбудеться прес-конференція Міністра закордонних справ України Павла Клімкіна.

Місце: Дзеркальна зала ЛНУ ім.Івана Франка.
Час:14.00.

Нагадаємо, у суботу, 3 березня, у селі Павлокома на Ряшівщині, Польща, відбудуться скорботні заходи із вшанування пам’яті 366 українців, загиблих 3 березня 1945 року.

Участь у заходах із нагоди 73-ї річниці трагедії села Павлокома візьмуть делегації з 20-ти районів Львівщини, а також представники Тернопільщини та Іванофранкцівщини. Вони покладатимуть квіти та лампадки до Меморіалу трагічно загиблим українцям та нестимуть Державні прапори України.

Українське село Павлокома розташоване у долині Сяну за 40 кілометрів на захід від Перемишля (нині це Динівський повіт Підкарпатського воєводства Республіки Польща). Вперше село Павлокома згадується у документах 1441 року як маєтність перемишльського каштеляна Миколая Кміти. Архівні документи свідчать, що вже 1595 року там існувала парафія східного обряду. Напередодні Другої світової війни с. Павлокома налічувала 1370 мешканців, у тому числі 1190 українців, 170 поляків (із них 100 колоністів) і десятьох євреїв.

2-3 березня 1945 року відділ польської Армії крайової під керівництвом поручника Юзефа Бісса (псевдо-„Вацлав“) разом з групами навколишніх польських сіл напали на село Павловому. Підрозділи польської Армії крайової розстріляли 366 українців разом із парохом о. Володимиром Лемцьом. Не вбивали хлопчиків до 5 років і дівчат до 7 років. Врятувались лише 36 українців.

Залишити відповідь