Кабмін на час карантину в Україні наказав усім пенсіонерам перебувати на самоізоляції

0
449
Денис Шмигаль
Денис Шмигаль

Кабінет міністрів України в рамках карантину ввів для осіб, які перебувають на самоізоляції, нові правила.

Про це йдеться в постанові уряду № 255 від 2 квітня 2020 року, пише Центр новин.

Зокрема, ці громадяни, якщо про них нікому подбати, можуть виходити в аптеку і магазин не далі двох кілометрів від дому. Також виходити такі особи мають у засобах індивідуального захисту – респіраторах або захисних масках без клапана видиху.
Таким особам також дозволяється два рази в день вигулювати домашніх тварин.
Відзначимо, що Кабмін на час карантину в Україні наказав усім пенсіонерам перебувати на самоізоляції. Зокрема, українців, які досягли 60-річного віку, визначили в категорію осіб, які повинні знаходитися на самоізоляції. Виняток становлять лише ті, які задіяні в заходах щодо запобігання COVID-19 або забезпечують роботу об’єктів критичної інфраструктури.
Крім того, у категорію осіб на самоізоляції включено контактних осіб хворих на коронавірус і тих, щодо яких є підозра на інфікування, а також заражених з легкою формою перебігу хвороби.
Крім того, особа, якій призначили самоізоляцію, зобов’язана зазначити місце самоізоляції та інформацію про засоби зв’язку (номер телефону), короткі відомості про стан здоров’я і хронічні захворювання – ця інформація вноситься у відповідні інформаційні системи, зокрема в мобільний додаток Єдиного державного веб-порталу електронних послуг.
За надання неправдивих відомостей про місце своєї самоізоляції, засоби зв’язку, а також за недотримання режиму самоізоляції особу буде притягнуто до адміністративної відповідальності, а в разі порушення режиму самоізоляції, що спричинило тяжкі наслідки, у тому числі смерть третіх осіб, – до кримінальної відповідальності.
Відзначимо, що сьогодні Кабмін посилив карантин в Україні. Послаблення умов карантину можливе через три-чотири тижні і буде проводитися в кілька етапів, зазначив прем’єр Денис Шмигаль.

Leave a Reply