Ірина Гриник: Бізнес – це не лише про гроші, бізнес – це про повагу до людей

0
2228
Ірина Гриник: Бізнес - це не лише про гроші, бізнес - це про повагу до людей
Ірина Гриник: Бізнес - це не лише про гроші, бізнес - це про повагу до людей

Сьогодні вітражі можна побачити скрізь – у церкві, у предметах декору та навіть у метро. Вітражі в сучасному інтер’єрі займають почесне місце. Малюнками з кольорового скла  оздоблюють віконні або дверні прорізі, вітражі використовують для для декору меблів, ламп, ваз та інших дрібничок. В інтер’єрі квартири або будинку вітражі завжди будуть актуальні, виразні і ефектні, переконана експерт з вітражів, власниця дизайн студії, львів’янка Ірина Гриник.

-Як почалося Ваше захоплення вітражами?

– Ще у 2002 році, будучи студенткою, я влаштувалася менеджером з продажу у відому на той час компанію «Львіввікнопласт».  Я ніколи не бачила вітражів, а тут мала це продавати…І як показав час, це справа мого життя! Я обожнювала свою роботу, я пішки ходила на Наукову, Володимира Великого, Тернопільську в пошуках фірм-клієнтів, які могли б купувати наші вітражі. Я вивчила за 2 місяці Львів не гірше міського таксиста! Я насолоджувалася результатами своєї роботи, коли клієнти з неприхованим захватом дивилися на вітражі – оце найбільша винагорода!  Кожен клієнт — це окрема історія, смаки, життєві погляди. Це кожен раз щось нове.

-Згодом ви заснували власну дизайн студію “Ваш вітраж”, чи доводилось вам стикатися з бюрократією чи корупцією, коли ви починали свій бізнес?

Ні з бюрократією , ні з корупцією ми Богу дякувати не стикалися! Навпаки, ми натрапляли на таких людей (наших замовників), які  давали слушні поради, пояснювали складні економічні процеси  і способи успішної діяльності. З  робочої практики бувають  різні ситуації.  Але не помиляється той, хто нічого не робить!

– Ви почали свій бізнес з нуля, які виклики були перед вами? Що б ви порадили юним бізнесменам та бізнес-леді?

– Переконана, що в будь-якій справі, важлива репутація. Я старалася бути відповідальною, порядною, комунікабельною і позитивною. Звичайно було і переживання, але віра в те, що я роблю красиву справу, допомагала мені боротися з   невпевненістю і  страхом. В першу чергу потрібно любити те, чим ти займаєшся. Ще важливо сьогодні бути вихованим і освіченим. Ніхто не хоче мати справу з неграмотними людьми. І ми повинні це розуміти, і не просто розуміти, а застосовувати ці навички у повсякденному житті.

Ірина Гриник: Бізнес - це не лише про гроші, бізнес - це про повагу до людей
Ірина Гриник: Бізнес – це не лише про гроші, бізнес – це про повагу до людей

– Родина не заважає побудові бізнесу, кар’єри?

– Навпаки, ми разом з чоловіком працюємо от уже більше як 8 років.  Власне ми одружилися у 2010 році, і почали власну справу тоді ж.  За ці роки ми вже поділили функції і обов’язки кожного, щоб цей механізм працював безперебійно. Тепер я не уявляю, щоб ми працювали окремо.  Однозначно для мене сім’я на першому місці, це найважливіше і найдорожче.   

Ірина Гриник: Бізнес - це не лише про гроші, бізнес - це про повагу до людей
Ірина Гриник: Бізнес – це не лише про гроші, бізнес – це про повагу до людей

– Як організовуєте свій робочий день, щоб встигати все?  

– Встигати все вдається не завжди. Але в наш час  телефон і наявність  Інтернету роблять дива!  Тому робота завжди в процесі. А сімейні справи  допомагають вирішувати бабусі, дітки підростають, з’являється більше вільного часу для роботи,  цікавих проектів і власного розвитку.

Держава сприяє малому та середньому бізнесу чи навпаки заважає?

Ірина Гриник: Бізнес - це не лише про гроші, бізнес - це про повагу до людей
Ірина Гриник: Бізнес – це не лише про гроші, бізнес – це про повагу до людей

– Зараз взагалі складна ситуація,  з одного боку зменшили податкове навантаження, але з іншого,  рівень доходів громадян  стрімко  падає. Тому дати об’єктивну оцінку дуже складно.

-Який найбільший вітраж вдалося виготовити вашій студії, а який найменший?

– Найбільша  вітражна стеля  у нас була в  Червонограді  4х6метрів!  Якщо говорити про вітражі у склопакетах, то найбільший  (більше 100 кв.м.) вітраж зараз прикрашає зимовий сад  і оранжерею в Одесі. Цікаве завдання ми отримали у Києві – басейн у східному стилі. Так от  нам замовили об’ємні куполи розміром від 1,2 до 2,4 м в діаметрі.  Уявіть собі, кільканадцять  тисяч маленьких (до 1 см)  кольорових деталей потрібно зібрати у  куполи. Багато зусиль довелось докласти, щоб в результаті отримати неповторні, не побоюся цього слова – ювелірні роботи!

-Як підібрати вітраж, щоб він вдало “влився” в інтер’єр?

– Хтось віддає перевагу сюжетним вітражів в інтер’єрі на побутову або навіть релігійну тему. Звичайно, такі вітражі доречні тільки в розкішних інтер’єрах в стилі модерн, неоготика і т. п. Для ніш часто обирають пейзажна тематика з реалістичними горами, океанічними пляжами, райдужним небом. Особливо популярні для інтер’єрів житлових будинків вітражі з квітковою тематикою. У сучасних інтер’єрах можна використовувати вітражі з геометричним орнаментом і сюжетним розписом на відповідну тему (наприклад, урбаністичний сюжет). Вибираючи вітраж для інтер’єру, потрібно враховувати не тільки стиль приміщення, але і переважаючі кольори. Варто звернутися до тих квітів, які присутні в меблів, декорі, текстилі, щоб вітраж не надто вибивався із загальної картини.

-У багатьох вітражі асоціюються з церквами чи з середньовічними будівлями… Наскільки вітражі актуальні зараз? 

– Так, дійсно, є такий стереотип. Багато людей  не уявляють вітражі в інтер’єрі, їм здається, що кольорове скло можна гарно застосувати лише у церквах. Але  як свідчить мій багаторічний досвід, вітражі зараз дуже популярні. Ними оздоблюють вхідні та міжкімнатні двері,  меблеві фасади у кухні, вітальні, бібліотеки. Роблять  перегородки, панно  та підвісні стелі.  Замовляють вітражі у склопакетах на сходові клітки, балкони, ванні кімнати,  зимові сади, оранжереї,   Лампи, люстри, бра… Моє завдання, як експерта, запропонувати такий варіант вітражу, щоб він був ефектним доповненням інтер’єру.

Дар’я БАВЗАЛУК

Фото з архіву Ірини Гриник

Залишити відповідь