Індивідуальні лічильники “Львівгаз” зобов’язаний встановлювати за свій кошт, – Телішевський

0
1805

21 грудня Верховна Рада ухвалила проект закону № 5722 «Про внесення змін до Закону України «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» щодо порядку встановлення лічильників споживачам природного газу». Документ ухвалили за основу та в цілому 325 голосами. Про це пише Укроп Львівщина.

“Сьогодні, я вважаю виключно завдяки позиції депутатів УКРОПу, Батьківщини та Самопомочі, законопроект про встановлення ідвидуальних газових лічильників був прийнятий. Шкода, що документ, який надважливий для кожного українця, був проголосований з другої спроби і через блокування трибуни. На жаль в інший спосіб влада не хотіла дослухатись до депутатської ініціативи, без якої тисячі громадян нашої держави могли опинитись в холодних домівках. Діяльність газового монополіста сьогодні і так фактично на сто відсотків споріднює гаманці українців, а не прийняття законопроекту, фактично, повернуло б людей ледь не у період первісно-общинного ладу, коли для того, щоб зігрітися і приготувати їжу, потрібно палити вогнища. Я пишаюсь, що позиція УКРОПу є послідовною і твердою в відстоюванні інтересів українців. Ми ж, партія УКРОПу у Львівській області продовжуємо почату нами справу захисту громадян від газового монополіста – зокрема у ситуації примусового встановлення загальнобудинкових лічильників. Ми вже виграли з цього приводу ряд судових позовів і щераз хочемо нагадати львів’янам, що індивідуальні лічильники Львівгаз зобов’язаний встановлювати за свій кошт”, – наголосив голова фракції УКРОП у Львівській міській раді Ігор Телішевский (Igor Telishevskyi).

Проект закону щодо комерційного обліку природного газу забороняє газорозподільним компаніям встановлювати загальнобудинкові лічильники без згоди співвласників багатоквартирних будинків. Крім того, документ передбачає можливість компенсації за встановлення індивідуальних лічильників з боку газопостачальників.

Після набуття законом чинності термін встановлення лічильників для побутових споживачів пролонгується до 1 січня 2021 року.

Залишити відповідь