Громадськість та бізнес виступають за врегулювання ситуації на міжнародних митних пунктах Львівщини

0
1006

Громадська рада при ДФС у Львівській області та бізнес-асоціації закликають владу та власників авто на європейських номерах до пошуку порозуміння задля якнайшвидшої нормалізації роботи митних переходів.  

Про це йшлося сьогодні під час зустрічі представників ГР та бізнес-асоціацій з начальником Львівської митниці Левком Прокіпчуком, – повідомила прес-служба ГР при ДФС у Львівській області, пишуть Варіанти.

Представники бізнес-кіл Львівщини розповіли про те, що вони „зазнають значних збитків, адже зривають виконання договорів з закордонними партнерами через затримку вантажного транспорту на міжнародних пунктах перетину кордону“. Вони звернулись до начальника митниці з вимогою втрутитись в ситуацію по розблокуванню митних переходів на Львівщині.

Прокіпчук, натомість, повідомив, що Львівська митниця за один день зазнала збитків в сумі 35 млн грн. Він наголосив на тому, що мав багато розмов з учасниками протестів. „Їхньою основною вимогою є скасування застави за транспортний засіб, який в’їжджає на митну територію України в режимі транзиту“ – уточнив Прокіпчук. Він додав, що в протестних акціях залучені „місцеві мешканці, які заробляли на життя тим, що займались „човниковим“ бізнесом“.

„Представники ГР при ДФС та бізнесу готові долучитись до діалогу як з владою, так і з власниками авто на європейських номерах, які долучились до протестів. Важливо досягнути порозуміння і якнайшвидше розблокувати митні переходи на кордонах. Затягування цієї ситуації негативно впливає на імідж регіону й інвестиційний клімат, створює загрозу виникнення дефіциту товарів та сировини для українських підприємств. Як наслідок, бізнес припинить платити податки. Тому ситуація вимагає якнайшвидшого вирішення“, – переконаний голова ГР при ДФС у Львівській області Ігор Коць.

Нагадаємо, з 26 листопада автомобілісти “Авто Євро Сила” заблокували рух у 6 пунктах пропуску Львівщини: Рава-Руська – Гребенне, Краковець – Корчова, Грушів – Будомєж, Шегині – Медика, Угринів – Долгобичув, Смільниця – Кросценко, через те, що 23 листопада президент України Петро Порошенко підписав законопроекти №8487 і №8488 про розмитнення автомобілів на єврономерах. Сьогодні рух на кордоні був в більшості розблокований, однак рух та оформлення транспорту здійснюється вкрай повільно.

Залишити відповідь